Якщо вам необхідно реставрувати один або кілька верхніх зубів, і імплантація з яких-небудь причин протипоказана, зверніть увагу на знімне протезування. Бюгельний протез на верхню щелепу – сучасний і досить популярний засіб відновлення зубного ряду, який подарує не тільки естетичну усмішку, а й значно поліпшить якість життя, адже протези легкі та зовсім не відчуваються в ротовій порожнині.
Особливості бюгельного протезування
Бюгельний протез використовується в тому випадку, якщо встановлення імплантів неможливе. Він являє собою тонку дугу з металу, на якій розташовані пластикові ясна зі штучними зубами. Анатомічна конструкція надзвичайно міцна, а легкість протеза дозволяє пацієнтам миттєво до нього звикнути і не відчувати в ротовій порожнині.
Дуга бюгельного протеза встановлюється так, що її не видно оточуючим. Приблизно на 2–3 мм вона не доходить до піднебіння і на 1 мм відстає від шийок зубів. Протез встановлюється тільки на наявні зуби, і кріпиться або гачками, або способом замкового з'єднання.
Різновиди бюгелей
На сьогодні розрізняють 4 види бюгельної конструкції, а саме:
- Кламерний. Гачки, які закріплюються на зубах, називають кламерамі. Їх виготовляють з металу і відливають разом з дугою. Такий вид протеза досить міцний і надійний, а також за ним легко доглядати.
- Замковий. Цей вид протезування передбачає спеціальні замки-атачменти. Замковий фіксатор містить дві частини: одна встановлюється безпосередньо в протез, а інша кріпиться до опорного зуба. На відміну від кламерів замковий закріп непомітний, коли людина посміхається або розмовляє, але й відрізняється вищою ціною.
- Шинуючий. Цей спосіб використовують при пародонтиті. Конструкція повністю замінює відсутні зуби і при цьому зміцнює розхитані.
- Телескопічні коронки. Один з найдорожчих протезів. Для кріплення застосовують порожнисті коронки, міцно прикріплені до каркаса. Опорні наявні зуби покривають спеціальними ковпачками з металу. Коли протез надавлюється, ковпачки входять в коронки, надійно фіксуючи всю конструкцію.
Бюгель зазвичай виготовляють з кобальто-хромового сплаву. Однак якщо у людини є алергічна реакція на метал, дугу можна виготовити з надійної ацетатної пластмаси.
Показання до застосування бюгельного протеза
Оптимально використовувати такий вид протезування при відсутніх трьох і більше зубів. Але іноді спосіб підійде і для заміни одного зуба. Зазвичай бюгелі використовують при таких показаннях:
- дефекти бічної або передньої частини щелепи;
- кінцеві дефекти (якщо не вистачає останніх зубів в ряду);
- патології, які викликають швидке стирання зубів;
- повна або одностороння адентія.
Попри ефективність і легкість протезування, цей спосіб має ряд протипоказань:
- запалення порожнини рота (спочатку усувається причина запалення і тільки після здійснюється протезування);
- неправильний прикус;
- менше ніж чотири різці у верхньому ряду, в такому випадку фіксація не буде надійною;
- остеопороз щелепи.
Вартість бюгельного протеза прораховується індивідуально. Ціна розраховується, виходячи з матеріалів основи, способу фіксації та кількості зубів, які необхідно відновити.
Головна перевага бюгельного протеза полягає в тому, що він прекрасно фіксується в ротовій порожнині і не доставляє дискомфорту при носінні. Не можна не відзначити довгий термін служби протеза і надійність конструкції.