З початку року дирофіляріоз, паразитарне захворювання, яке спричиняють круглі гельмінти роду Dirofilaria, діагностували у мешканців лівого берега.
Хвороба характеризується утворенням підшкірних вузлів. Лікують її хірургічним видаленням паразита. Про це повідомили у Державній установі «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».
«На дирофіляріоз хворіли 2 мешканці Дарницького району та 1 мешканець Дніпровського району, 2 чоловіка та 1 жінка. Гельмінтів розміром 11,0, 7,0 та 12 см (фрагмент) було вилучено хірургічно з області лівого ока (в 2-х випадках), правої кисті (в 1-му випадку). Рекомендовано проведення специфічного та симптоматичного лікування та спостереження у лікаря протягом 1 року», — розповіли «Вечірньому Києву» в установі.
Основними симптомами дирофіляріозу у людини можуть бути набряк та почервоніння, поява пухлини. Цей паразит може мігрувати під шкірою. За добу дірофілярія може переміститися на відстань до 30 см. Тому розташування шкірного ущільнення теж змінюється.
Специфічна ознака дирофіляріозу вельми виразна — характерні скарги на відчуття ворушіння під шкірою, завдяки якій захворювання з латині перекладається як «зла нитка».
З моменту зараження людини (укусу комара) до утворення пухлини проходить не менше 1 місяця, а іноді до 2 років.
До слова, за багаторічними спостереженнями етимологів ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ України», комарі, — фактичні переносники дирофіляріозу, реєструються як на Правому березі міста, так і на Лівому березі столиці.
Переносниками хвороби є малярійні та немалярійні комарі. Людина заражується при укусі інфікованим комаром, є випадковим хазяїном. Як правило в організм людини паразитує лише одна особина гельмінта.
До слова, за багаторічними спостереженнями етимологів ДУ «Київський міський ЦКПХ МОЗ України», комарі, — фактичні переносники дирофіляріозу є як на Правому березі міста, так і на Лівому березі столиці.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»