Відкритий військовий конфлікт між Росією та Україною може спричинити зниження рейтингів обох країн. Про це заявило рейтингове агентство Moody's.
Базова оцінка агентства полягає в тому, що підвищена напруженість продовжиться, але не призведе до прямого воєнного конфлікту.
Але експерти попередили, що у разі військового втручання з боку Росії агентству доведеться знизити рейтинги обох країн і це призведе до технічного дефолту Росії.
У Moody's стверджують, що будь-який напад на Україну призведе до нових антиросійських санкцій із боку Заходу.
Агентство виділило три можливі обмежувальні заходи з боку США: санкції на вторинний ринок державних боргових зобов'язань, обмеження у доступі до системи SWIFT та включення російських фінансових інститутів до списку санкцій SDN.
При цьому обмеження, в рамках яких можуть виникнути проблеми з платежами суверенного боргу Росії, в Moody's назвали "дуже віддаленим сценарієм". Агентство виключило можливість дефолту як базовий варіант розвитку подій.
За словами віце-президента та старшого кредитного аналітика Moody's Евана Вольманна, у Росії є суттєві ресурси, які у короткостроковій перспективі убезпечать її від наслідків нових санкцій. "Проте в рамках сценарію, що є малоймовірним і дуже віддаленим, жорсткі санкції призведуть до відстрочки виплат за зовнішнім боргом РФ, що означатиме дефолт за нашими визначеннями і спричинить зниження рейтингу", - зазначає аналітик.
Загалом у Moody's вважають, що хоча напруженість між Росією та Україною залишиться підвищеною, але це не призведе до прямого військового конфлікту між країнами.
США заявляли, що вторгнення Росії в Україну може розпочатися будь-якої миті, в РФ це заперечують .
4 лютого голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Євросоюз закінчив підготовку "значного та всеосяжного пакету фінансових та економічних санкцій" щодо Росії, який буде введений у дію у разі початку вторгнення в Україну.