Росія продовжує погрожувати світу ядерною зброєю. Проте західні розвідки заявляють, що ознак підготовки до її застосування наразі немає.
Такі висновки роблять на основі аналізу інформації, отриманої з цілого комплексу джерел. Про це 24 каналу сказав експерт Defence Express Іван Киричевський.
Супутники
Бази зберігання ядерних боєголовок загальновідомі. За словами Киричевського, мініоборони Росії має 12 баз зберігання ядерної зброї:
- 7 – аж за Уралом;
- 4 – у прикордонних з Україною областях (зокрема, у Бєлгородській);
- 1 – в Можайську, що під Москвою.
Коли влітку наша бавовна дуже рясно цвіла в Бєлгороді, пропагандисти кричали: "Де наше ППО? Прикрийте нас ППО! Вони переживали не за мирне населення чи нафтозаводи Медведчука. Це насправді їм не зовсім потрібно. Проблема в тому, що одне з цих сховищ ядерної зброї – об'єкт 1150 у Бєлгородській області – перебуває в зоні ураження наших ракетних систем, – зауважив він.
Засоби агентурної розвідки та перехоплення
Експерт нагадав про військову присутність Росії у Білорусі. Так, Кремль почав "обробляти" Білорусь ще з 90-х років, коли взяв в оренду станцію зв'язку з підводними човнами.
Літаки радіоактивно розвідки
Окрім іншого, застосовуються й літаки розвідки моніторингу радіоактивної обстановки. Ядерна боєголовка, пояснює експерт, "фонить", видає певну радіацію.
"Провезти ядерний боєприпас з одного місця в інше, не залишивши радіоактивний слід, неможливо", – наголосив Киричевський.
Постійно ядерні боєголовки, додає він, прикріплені лише на міжконтинентальних балістичних ракетах на кшталт "Тополя" або "Ярс". Також в росіян є 40 ракет "Сатана", які за часів Радянського Союзу виготовляли на Південмаші. Натомість на тактичних ядерних ракетах вони не встановлені.
Наказ можуть не виконати
Експерт Defence Express наголошує: процес застосування ядерної зброї не виглядає так, що Путін натискає ядерну кнопку – все вилітає – починається ядерний апокаліпсис. Між наказом кремлівського диктатора та фактичним застосуванням ядерної зброї має бути 7 етапів прийняття рішення та проходження сигналів. Киричевський зауважує, що сигнал може загубитися на кожному з них.
"Росія настільки примітивна країна, що будь-яка команда влади губиться на другому чи третьому рівні", – сказав він.
Отже, сигнал може загубився на другому чи третьому рівні, а для застосування ядерної зброї потрібні усі 7 сигналів.
У випадку "Ярс" чи "Тополь", пояснює експерт, команда надійшла, ракета має вийти у район зосередження, це приблизно марш 100 кілометрів, і там на місці екіпаж натискає на кнопку у своїй машині. А у випадку тактичної ракети потрібно:
- вивезти боєголовку з бази зберігання;
- доставити на ракетну базу;
- "прикрутити" її;
- вивезти ракету з боєголовкою у район відстрілу, адже в "Іскандера" дальність застосування до 500 кілометрів.
"Це складніший процес, аніж застосування стратегічно ядерної зброї", – підсумував Іван Киричевський.
Ядерний шантаж Путіна: останні новини
Російський диктатор Владімір Путін вчергове пригрозив світові застосуванням ядерної зброї. Він заявив, що Росія використовуватиме "всі наявні засоби".
У США запевнили, що відповідь на атаку з боку Кремля буде рішучою. Так, у разі застосування ядерної зброї проти України, наслідки для Росії будуть катастрофічними.
Сьогодні питання ймовірності застосування Росією ядерної зброї обговорює увесь світ. На думку політолога Андрія Вігірінського, держава-агресорка справді може наважитися на це. Однак про капітуляцію України чи припинення підтримки з боку міжнародних партнерів йтися не може.
В Інституті вивчення війни попереджають: Росія справді може здійснити терористичну атаку по Україні. Однак держава-агресорка від цього нічого не виграє.
У свою чергу секретар РНБО Олексій Данілов зауважив, що тактична ядерна зброя не може завдати ураження великій площі. Попри це, варто готуватись до будь-якого сценарію, адже поруч з нами живе божевільний сусід.
Розвідка НАТО заявила про можливе випробування Росією суперторпеди "Посейдон". Раніше йшлося про те, що вона оснащена ядерним зарядом і може стирати з лиця землі величезні території. Та військовий експерт Олександр Мусієнко запевняє: не факт, що ця зброя взагалі існує. Жодних підтверджень, що Росія має суперторпеду на озброєнні наразі немає.
Генерал-майор запасу, перший заступник командувача ССО у 2016 – 2019 роках Сергій Кривонос вважає, що варто готуватись до найгіршого варіанту, адже точних прогнозів щодо намірів та можливостей кремлівського диктатора не може давати ніхто. Той факт, що у Росії є тактична ядерна зброя і росіяни можуть її застосувати повинен усвідомлювати кожен українець.