Україна має повернути свої території, які зараз окуповані росією, щоб забезпечити довгострокову безпеку. Здатність України захистити себе від майбутнього російського нападу вимагає звільнення більшої частини Херсонської та Запорізької областей.
Деталі повідомили в Інституті вивчення війни (ISW).
"Необхідно звільнити решту Запорізької області та більшу частину Донецької та Луганської областей, включаючи принаймні частину території, яку рф захопила в 2014 році. Безпека України була б суттєво зміцнена завдяки звільненню Криму, що також сприяло б здатності НАТО забезпечити безпеку свого південно-східного флангу", - зазначили у британській розвідці.
В Інституті вивчення війни наголошують, що Україна має повне право боротися за звільнення всіх територій, які рф незаконно захопила.
"Наполягання Києва на відновленні контролю над українською територією до міжнародно визнаних кордонів - це нормальна позиція держави, яка захищається від неспровокованого нападу в рамках загарбницької війни. Це також стандартна позиція міжнародної спільноти згідно з міжнародним правом, як і має бути", - йдеться у щоденному звіті.
Однак у ISW застерігають, що наміри путіна щодо України наврядчи зміняться. Кремль використає будь-яке призупинення бойових дій, щоб консолідувати свої здобутки та заморозити лінію фронту в найкращій конфігурації, щоб підготуватися до майбутньої агресії проти України.
Довготривала обороноздатність Миколаєва, Одеси та всього українського Причорномор’я залежить в тому числі від звільнення Херсона.
Частини Херсонської області на східному березі Дніпра також є стратегічно важливими. Російські військові позиції в цих районах ще дозволяють російським силам вести артилерійський, безпілотний і ракетний вогонь по більшій частині українського узбережжя Чорного моря з багатьох систем малої дальності.
"Розгляд ключових територій у східній Херсонській та західній Запорізькій областях має враховувати питання безпеки та економічні проблеми через розташування Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) в Енергодарі", - пишуть у ISW.
Звільнення Енергодару є ключовим фактором у війні. Продемонстрована безвідповідальність рф щодо ядерних об’єктів в Україні також робить відновлення ЗАЕС під українським контролем важливим з точки зору безпеки.
Мелітополь є критичним вузлом доріг, які пролягають від Дніпра до узбережжя Азовського моря та зрештою до Маріуполя, з одного боку, і з півночі Криму до Запоріжжя, з іншого.
Якщо росіяни збережуть контроль над Мелітополем і дорогами, що пролягають на південь і схід від нього, вони, ймовірно, перетворять його на головну воєнізовану базу, з якої будуть здійснювати механізовані атаки по переважно рівнинній степовій території на північ і захід. Така база, яка може стати схожою на російський Бєлгород за обсягом військових об’єктів і можливостями, які вона містить, стане постійною загрозою для ЗАЕС, українських позицій на східному березі річки Дніпро та великих міст.
Донбас - територія Донецької та Луганської областей, розділена лінією контролю з 2014 року - століттями була єдиною цілісною економічною одиницею. Захоплення росією значної частини Донецької області у 2014 році порушило цю економічну діяльність на шкоду Україні.
"Відбудова життєздатної української економіки, яка не потребує великих обсягів довгострокової міжнародної фінансової допомоги, вимагає повернення економічного регіону Донбасу під контроль Києва", - зазначили у британській розвідці.
Кримський півострів є стратегічно важливим як для НАТО, так і для України. За оцінками Інституту війни, з усіх земель, які Україна поверне собі в інтересах НАТО, Крим має бути на першому місці у списку.