Серед недорогих водонагрівачів розрізняють проточні та накопичувальні. Ціна на них залежить від типу ТЕНів, об'єму бака та матеріалу. Додаткових функцій, елементів (шар теплоізоляції, таймер, вентилі, інше) та розширеної комплектації можна не чекати.
Загальні технічні характеристики
У більшості дешевих бойлерів встановлені «мокрі» ТЕНи. У цих приладах нагрівальний елемент відкритий, і на нього потрапляє вода. Термін експлуатації менший через прямий контакт з вологою.
Внутрішня поверхня бака, який коштує до 5000 грн, може бути з нержавіючої або звичайної сталі. Попри невеликий бюджет, бойлери з нержавіючої сталі – це не рідкість та велика перевага. Виробники дають гарантію до 10 років.
Недорогі бойлери оснащені лише механічним способом задавати необхідні параметри та контролювати нагрівання води. Є декілька рівнів температури – зазвичай до 5. Встановити один з них можна поворотним важелем, що знаходиться на зовнішній поверхні бойлера. Часто важіль розміщують знизу корпусу, тому що недорогі моделі монтують тільки вертикально. На деяких нагрівачах присутня невелика панель зі стрілкою, яка показує температуру всередині.
Проточні водонагрівачі
Бойлери цього типу дуже компактні. Вони моментально нагрівають воду, без збереження її всередині. Підходять лише для однієї точки подачі, тобто приймати душ та мити посуд одночасно не вийде. До нагрівача з водопроводу подається вода, вона одразу стикається з ТЕНом, підігрівається від нього та надходить у кран гарячою. Переваги проточних бойлерів:
- компактність;
- гаряча вода не закінчиться раптово;
- електроенергія витрачається тільки при використанні приладу;
- швидке нагрівання води.
Здається, що переваги суттєві, але мінуси також важливі, тим паче для тих, хто шукає бойлер економ-сегмента. Прилад не є економічним – при частому використанні рахунок за електроенергію може бути великим. Висока потужність не завжди безпечна, особливо, якщо проводка в будинку неякісна або стара. Вода швидко нагрівається, може бути занадто гарячою.
Електричні водонагрівачі з баком
Накопичувальний бойлер буде більшим за попередній, оскільки він зберігає воду всередині. Коли вмикається кран, гаряча вода, на відміну від проточних моделей, поєднується з холодною та подається через змішувач. Об'єм бака коливається від 10 до 80 літрів. Більший бойлер коштуватиме дорожче 5000 грн. Одного приладу вистачить на повноцінне забезпечення гарячою водою сім'ї з трьох людей. Більшість бойлерів мають однаковий дизайн, навіть моделі різних брендів можуть здаватись схожими.