Спори цвілі можна знайти майже скрізь. Але виявлення чорної цвілі нервує через потенційну небезпеку, тому ви хочете позбутися її якнайшвидше.
Коли спори піддаються впливу помірних температур та вологи, вони починають рости та розмножуватися. У наших будинках, особливо у ванних кімнатах, на пластикових вікнах, стелях та у вологих підвалах, може бути майже ідеальне середовище для розвитку цвілі.
Хороша новина полягає в тому, що не вся пліснява, навіть чорна, небезпечна. Є три категорії поширених плісняв, що зустрічаються в домашніх господарствах, які можуть мати наслідки для здоров'я:
Алергенні форми, які можна безпечно видалити за допомогою дезінфікуючих засобів.
Патогенні плісняви, з якими можна боротися за допомогою дезінфікуючих засобів (але великі колонії вимагають професійного лікування).
Токсичні плісняви, що вимагають професійної обробки та утилізації всіх уражених матеріалів.
Те, що стало відомо як небезпечна чорна пліснява, - це Stachybotrys chartarum, колонія з темно-зеленою або чорною слизовою поверхнею. Вона найчастіше зустрічається у будинках, які піддавалися впливу надмірної кількості води та вологості протягом тривалого періоду часу.
Як часто очищати плісняву
Як тільки будь-який тип плісняви виявлено на будь-якій поверхні, це місце слід негайно очистити. Невеликі колонії чорної плісняви можуть стати великими колоніями лише за кілька днів. Оскільки ванні кімнати, вікна, стелі, підвали та будь-які приміщення з високою вологістю є ймовірними місцями зростання плісняви, їх слід перевіряти не рідше ніж один раз на тиждень на наявність ознак плісняви.
Як прибрати цвіль з вікна та підвіконня
Підвіконня знаходяться на перетині багатьох факторів, що сприяють зростанню плісняви: конденсату, витоку води, бруду та теплого повітря. Тому не дивно, що на підвіконнях пліснява з'являється частіше, ніж в інших місцях. Щоб убити та видалити цвіль з підвіконня, ви можете протерти його нерозбавленим білим оцтом чи розчином побутового відбілювача. Зазвичай варто почати з оцту, тому що оцет менш агресивний, ніж відбілювач. Якщо використання оцту та механічне видалення цвілі не допомагає, перейдіть на відбілювач. Відбілювач є біоцидом, тому він може вбити плісняву. Відбілювач є ефективним біоцидом проти плісняви, але потрібно бути обережним при його використанні та обов'язково одягати захисні рукавички. Завжди уникайте змішування хлорного відбілювача з аміаком або будь-яким засобом для чищення, що містить аміак. Змішування цих двох речовин призводить до утворення токсичного газу, який при вдиханні може бути смертельним.
Як видалити плісняву зі стелі у ванній
Ванні кімнати, особливо душові, є ідеальним середовищем для розмноження плісняви. Вони вологі, часто темні, із поганою циркуляцією повітря. Те, що може початися як крихітна колонія цвілі, повзуча вздовж шва цементного розчину, може вирости в стелю. Перш ніж розпочати прибирання, важливо визначити, який тип плісняви росте на стелі вашої ванної кімнати (про типи цвілі ми писали вище). Як тільки ви виявили та ідентифікували плісняву, її необхідно видалити.
Якщо зараження пліснявою вважається токсичною або покриває 3 або більше квадратних метрів, то видаленням повинен займатися професіонал. Якщо ви підхопили зростання плісняви, поки вона є невеликою колонією, зазвичай її можна безпечно видалити. Як тільки вона зникне, вживіть заходів щодо зниження вологості та покращення циркуляції повітря у ванній кімнаті, щоб запобігти повторному зростанню.
Щоб видалити плісняву зі стелі у ванній кімнаті, у пластиковому відрі змішайте одну частину рідини для миття посуду, 10 частин відбілювача та 20 частин води. Щоб очистити невелику ділянку від плісняви, змішайте в пульверизаторі розчин з однієї столової ложки рідини для миття посуду, склянки хлорного відбілювача і однієї склянки теплої води. Засіб для миття посуду допоможе розчину довше триматися на стелі, вбиваючи плісняву.
Використовуючи міцну драбину, розпиліть розчин, що чистить, або використовуйте губку, щоб протерти запліснілу область розчином для чищення. Дайте йому висохнути на повітрі. Після того, як стеля повністю висохне, перевірте її на наявність плям. Якщо темні плями залишилися, повторіть процедуру.