На відміну від житла, придбаного на вторинному ринку, квартира в новобудові не залишає новому власнику вибору. Тут доведеться створювати інтер'єр з нуля. Це цікаво, але дуже відповідально, адже від прийнятих рішень залежатиме комфорт всієї родини. Тож прислухаймось до порад професійних дизайнерів, що визначили точний план дій для створення гармонійного та функціонального простору.
Крок 1. Оцініть ваш бюджет
Забудовники зазвичай пропонують покупцям самим обрати ступінь готовності квартири до заселення. Це можуть бути голі стіни із заведеними всередину комунікаціями. А може бути житло з чорновим або, навіть, фінішним оздобленням.
Останній варіант, як правило, обирають ті, хто планує здавати житло в оренду. Голі стіни популярніші серед людей, що збираються саме тут вити родинне гніздечко. Що обрати вам, залежить від наявного бюджету:
- За оздоблення від забудовника доведеться заплатити. Але ця сума буде набагато менша, ніж у разі самостійного виконання робіт. Мінуси — ви вже не зможете змінити планування й будете обмежені у втіленні своїх задумів.
- Ремонт з нуля тягне за собою значні витрати, але дозволяє детально продумати інженерні, планувальні, стилістичні моменти. Ви самостійно встановлюєте частину міжкімнатних стін, вирішуєте, як буде розташовуватись сантехніка тощо.
Послуги створення проєкту житлового простору з нуля пропонують дизайнери квартир у Львові. Проте перш ніж іти до фахівців, продумайте декілька моментів.
Крок 2. Оберіть стиль
Перш за все вам потрібно зрозуміти, що саме подобається вам та вашій родині, як повинно виглядати ваше майбутнє житло. Простіше це зробити, переглядаючи інтер'єри у різних стилях:
- Класичний характеризується врівноваженістю, чітким поділом кімнат на зони відпочинку, роботи, прийняття їжі тощо. В кольорах перевага віддається стриманим пастельним відтінкам. Яскраві кольори грають лише роль акцентів, що підкреслюють строгість та лаконічність дизайну.
- Скандинавський стиль — це затишок та функціональність. В інтер'єрі переважають білі тони, простота ліній та форм. Кожен предмет виконує певну функцію, що дозволяє не перевантажувати простір.
- Лофт — такі інтер'єри забезпечують максимум вільного простору, адже оздоблення на трубах, вентиляції, підлозі, стінах зазвичай відсутнє. На модний житловий простір при цьому перетворюють квартиру правильно підібрані меблі, кольори, елементи декору.
- Екостиль — сподобається поціновувачам натуральних матеріалів, адже в оздобленні активно використовується бавовна, льон, ротанг, деревина, кераміка, камінь. Перевага в оформленні надається блакитному, зеленому, коричневому, сірому кольорам.
Перелічені стилі — далеко неповний їх перелік. Професійний дизайнер запропонує варіанти у неокласиці, мінімалізмі, еклектиці, контемпорарі, кантрі та інших. Проте на першому етапі вам достатньо зрозуміти основний напрям.
Крок 3. Підберіть меблі, що пасуватимуть до дизайну
Меблі повинні бути не тільки функціональними, але й органічно вписуватися в створений інтер'єр, ставши його яскравим акцентом. Зазвичай меблі підбираються відповідно до обраного дизайну і купуються в останню чергу.
Чи потрібна допомога професійного дизайнера квартир
Звернення до фахівця допоможе оформити задум у реальний проєкт та завдяки 3D-макету, побачити, як ваші ідеї виглядатимуть у житті. Також дизайнер допоможе скласти перелік необхідних оздоблювальних матеріалів та оформити технічну документацію.