Головною частиною сонячної енергетичної установки являються сонячні панелі чи сонячні батарейки. Вони мають величезне значення у перетворенні сонячної енергії на електричну.
Тому дуже важливо забезпечити спеціальне кріплення для сонячних батарей, яке гарантує надійність та якість. Важливо, щоб кріплення дозволило орієнтувати енергію у просторі таким чином, щоб забезпечити ефект економії та пасивний дохід від використання на протязі усього року.
Самим раціональним в розташуванні кріплення сонячних батарей являється таким чином, щоб сонячні промені могли падати перпендикулярно поверхні модулів фотоелектрики.
Важливо відмітити, що нахил полуденного сонця щодо горизонту, повинен залежати від широти. Крім того, значення сонця відрізняється у різні сезони. Від чого ще можуть залежати особливості кріплення сонячних батарей? В першу чергу від самої земельної ділянки та особливості споруди на які батареї встановлені.
Використання гвинтів, шурупів, кронштейнів для кріплення батарей
Частіше за все, кріплення сонячних батарей використовують в приватних секторах, на фасадах будинків. Не завжди вдається досягти ідеального кута нахилу, який досягається відміткою для України у в 45-50°. Вибір кріплення для сонячних батарей залежить від певної специфіки. На це напряму впливають матеріали, якими облицьовують фасади та покрівлі.
Вибір кріплення та монтажу, призначеного для сонячних батарей, залежить від кожного окремого випадку. Визначається індивідуально, по суті, індивідуальних металовиробів для сонячних панелей попросту не існує. Зараз розглянемо доступні варіанти, призначені для кріпленні сонячних батарей:
- Гарним вибором стане використання комбінованого гвинта-шурупа, який призначається для кріплення на конструкціях з дерева. Такий гвинт представляє стрижень з шурупним різьбленням, що знаходиться на нижньому боці для закручування у дерево. Частина торця, яка дозволяє загвинчувати сантехшпильку, відрізняється різною формою. Подібний виріб з металу виробляють з якісної нержавіючої сталі;
- Т-подібний болт і такої ж форми гайки. Призначаються для профілів модулів фотоелектричного направлення і пазів. Відрізняються виступами потрібної форми, які здатні захистити виріб від провертання. Вибирати потрібно, орієнтуючись на пазову висоту. Виконують подібні вироби з оцинкованого сталевого матеріалу;
- Різноманітні варіанти кронштейнів та затискачів. Вони потрібні для кріплення сонячних панелей на різноманітні основи (це може бути керамічна черепиця, шифер, профнастил та інше). В залежності від особливостей кріплення можна використовувати міжмодульні та кінцеві притиски. Кронштейни та куточки також повинні бути відповідними. Вироби потрібно застосовувати у парі, з використанням комбінованих гвинт-шурупів та інших виробів з металу.
Щоб мати змогу придбати якісне кріплення сонячних батарей, варто перейти за посиланням https://dinmark.com.ua/shop/kriplennja-dlja-montazhu-sonjachnykh-paneley, де знайдеться все необхідне для цього.