Україна планує збільшити тарифи на електроенергію починаючи з 1 червня, оскільки поточні ціни не компенсують витрати на виробництво та доставку електрики, а також на ремонт енергетичних об'єктів, пошкоджених російськими атаками.
Ціна за кВт*годину після збільшення може досягнути приблизно 2,4 грн.
Після збільшення ціни на електрику, вартість за кВтгодину все одно буде значно нижчою за ринкову. На даний момент, при споживанні до 250 кВтгод на місяць, кожен кВтгод коштує 1,44 грн, якщо ж споживання перевищує цей обсяг, то ціна зростає до 1,68 грн за кВтгодину. За новими правилами ціна може варіюватися від 2,4 до 2,8 грн за кВт*годину.
При цьому буде збережена градація оплати: ті, хто споживає менше, будуть платити менше. Можливо, ринкова ціна буде введена лише для великих споживачів. Остаточне рішення Міненерго ще не прийняло.
Було розглянуто десяток сценаріїв збільшення тарифів на електрику, але, не дивлячись на те, що зміни в оплаті для більшості домогосподарств будуть незначні, цей крок традиційно не зустрічає підтримки серед громадян.
За умови повномасштабної війни уряд підтримав мораторій на підвищення тарифів, але, здається, його доведеться скасувати. У квітні вже були збільшені тарифи на воду, тепер очікується збільшення і для електрики.
Тим не менше, ціна на газ залишиться незмінною. Вона була зафіксована принаймні до травня 2024 року. Незважаючи на зростання тарифів на електроенергію, уряд зробив крок, спрямований на стабілізацію вартості газу, щоб зменшити економічну напругу для громадян.