U-News » Здоров'я » 11 побутових помилок, які руйнують будинок та псують здоров’я
Всі новини

11 побутових помилок, які руйнують будинок та псують здоров’я

Як кажуть, вода камінь точить. Так і ці непомітні як би речі повільно, але правильно вбивають інтер’єр і шкодять людині.

Всі знають, що треба вимикати за собою світло і закривати кран, щоб уникнути зайвих витрат і в найгіршому випадку потопу. Побутові прилади треба відключати від мережі, їдучи надовго, і те, що для кожної поверхні необхідно використовувати відповідні засоби для чищення.

Однак кожен з нас припускає у побуті дрібні, практично непомітні помилки, які згодом завдають шкоди і будинку, і вашому здоров’ю.

Віник замість пилососу

Деякі господарки терпіти не можуть витягувати пилосос, щоб почистити підлогу в одній маленькій кімнаті. Куди простіше швиденько змісти сміття волоті. А на кухні так і зовсім це практика номер один: не будеш пилососити, якщо просто просипав чайну заварку або крупу.

Проте експерти радять спершу все ж таки пройтися пилососом по кімнаті: крихітні абразивні частинки на кшталт піску можуть подряпати підлогу. Згодом його поверхня ставатиме дедалі каламутнішою, а підлога почне здаватися брудною, навіть якщо її щойно помили.

Забути про накладки для меблів

Точніше, для ніжок столів та стільців. Вони потрібні не тільки в тому випадку, якщо у вас є паркет або ламінат. Навіть у випадку з килимовим покриттям такі накладки послужать добру службу. Дерев’яну або глянцеву підлогу вони вбережуть від подряпин, лінолеум — від розтягувань, вм’ятин та стирання, а килимове покриття — від потертостей.  

Не та вологість

Якщо у вас на підлозі паркет або ламінат, слід стежити за рівнем вологості в кімнаті, щоб покриття прожило довше. При рівні вологості більше 55 відсотків підлога починає відволожуватися, може набухнути і деформуватися, почати скрипіти.

З тієї ж причини важливо правильно мити підлогу: у жодному разі не влаштовувати дуже вологе прибирання. Експерти взагалі радять використовувати мінімальну кількість води для миття, щоб уникнути появи плям та деформації.

Виливати жир у раковину

Змивати жир у каналізацію — не найкраща витівка. Залишки олій і жирів твердітимуть у трубах, змішуючись з іншими залишками. З часом може виникнути потужний засмічення. Та й запах буде не найприємніший. До речі, залишки олії — не єдине, що категорично не можна змивати в каналізацію 

Не зливати водонагрівач

Хоча б щорічно вміст водонагрівача потрібно зливати повністю, до дна. Інакше ви ризикуєте втратити цей прилад передчасно. Згодом мінеральні відкладення всередині домашнього бойлера утворюють товстий шар, який починає поступово відколюватися, засмічуючи крани, сливи та клапани.

А тут уже недалеко до поломки та заміни водонагрівача. Пристойний прилад зараз коштує не менше 6 тисяч карбованців — чи потрібні вам такі витрати?

Чистити шви між кахлем засобом для унітазу

Ці кошти зовсім не є універсальними. Особливо агресивні навіть за призначенням дуже часто використовувати не можна, оскільки кислоти поступово роз’їдають туалетний фаянс. А що ці кислоти роблять із затиркою для швів, уявити нескладно: вони просто руйнують розчин. В результаті затірка стає пористою, швидше пліснявіє і жовтіє.

Ігнорувати витяжку

Витяжка потрібна скрізь: і у ванній, і кухні. У ванній кімнаті вона бореться із зайвою вологістю, запобігаючи появі плісняви. На кухні витяжка потрібна не тільки для того, щоб осушувати повітря, а й щоб уникнути забруднення повітря.

Особливо це актуально для кухонь із газовими плитами: доведено, що готування газу погано позначається на здоров’я господарів. А ось витяжка і відкрите вікно погані наслідки мінімізують 

Штори відкриті весь день

Це правило стосується лише тих, кому пощастило жити на сонячному боці. Коли ми вдома, звичайно, хочеться впустити більше сонця в квартиру. Але якщо ви йдете, то краще задерти штори.

  • По-перше, у спеку це вбереже кімнати від перегріву та задухи.
  • По-друге, агресивний ультрафіолет проникає крізь шибку і може зіпсувати підлогу і меблі: вони вицвітають раніше часу. Особливо це стосується паркетної підлоги.

Кучеряві рослини на стінах

Якщо ви — власник заміського будинку або симпатичної дачки, є спокуса висадити вздовж стін кучеряві рослини типу хмелю, винограду або іншу лозу. Але тим самим ви надасте собі погану послугу: фахівці кажуть, що такі лози — справжній магніт для комах, паразитів та зайвої води.

Перші постараються пробратися всередину будинку (і в них напевно вийде), а надлишки води руйнуватимуть структуру стін, роблячи їх сирими, плодячи плісняву та грибок.

Занадто багато шампуню для килима

Чомусь завжди здається, що щедра порція засобу для чищення допоможе впоратися із забрудненнями швидше і ефективніше. Але це не той випадок.

Якщо шампуню для килима чи меблів дуже багато, його дуже важко змити. Доводиться використовувати більше води, поверхні повільно сохнуть, а через це можуть з’явитися пліснява та неприємний запах. Крім того, вода може зруйнувати клейовий шар, зіпсувавши килим зовсім.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
На заяву Безуглої про звільнення відреагували у Повітряних силах ЗСУ
26 514
Ідеальна помста: жінку, яка зруйнувала чужу сім’ю, висміяли на великому банері
25 950
Дівчина знайшла кумедний спосіб повідомити стать майбутньої дитини
24 653
Мережу розсмішив "потужний донат" Тищенка
21 274
Жінку через зовнішність не впустили до літака: який вигляд вона має
20 395
Названо небезпечну ознаку високого тиску, яку багато ігнорують
15 749
Кардіологом названо один із найпростіших способів покращити здоров’я серця
11 844
Популярний продукт назвали причиною високого цукру в крові
11 487
Чоловік показав бургер 1995 року, який непідвладний часу: як він виглядає
10 770
Лікар назвав чотири ознаки на шкірі, які свідчать, що ви вживаєте надто багато алкоголю
9 329
Хворий кишківник: шість ознак проблем з головним органом довголіття
8 828
Квадробери заполонили Україну: хто ці люди в масках тварин і з хвостами
7 721
Волинянин знайшов гриб-гігант вагою понад 1 кг
7 496
Вагітна Анна Кошмал показалася з чоловіком і похизувалася коштовним подарунком від нього
0
Третя вагітність принесла Джамалі 18 кілограмів: зірка худнути не поспішає
0
У Києві відновили культовий 35-річний східнонімецький автомобіль
0
Ознаки серцевих захворювань на ногах та руках – виникають при звуженні кровоносних судин
0
"Чому "вибачаюсь" - це не правильно: як насправді треба перепрошувати українською
0
Сестра посварилась з братом, який не пустив її "нестерпного" пса на весілля
0
Чому старші жінки вибирають молодих чоловіків: скільки тривають такі стосунки
0
Як приймати душ правильно: дерматологи назвали звичку, яка псує шкіру
0
Львівська шпаківня схожа на камеру контролю руху, тож водії знижують швидкість
0
Не викидайте залишки від яблук — приготуйте з них оцет
0
Як потрібно правильно поливати орхідею: помилки, через які квіти гинуть
0
Які дерева категорично не можна обрізати восени, щоб не втратити врожай
0
Названий овоч, який діє на організм як натуральний антибіотик
0
6 типів сексуальності. Як відрізнити демісексуала від сапіосексуала або пансексуала і що це означає

Сексолог і ведуча реаліті Екси на Новому каналі Наталія ...

Як зберігати яйця – тупим кінцем вгору чи вниз

Найчастіше люди кладуть яйця у відсік холодильника так, як ...

Медики назвали двадцять ознак дисбалансу гормонів в організмі жінки

Лікарі перерахували 20 ознак, що вказують на дисбаланс ...