Індійськими фахівцями були названі кілька типів продуктів, що сприяють захисту від розвитку цього захворювання. Експерти перерахували групу помаранчевих і червоних продуктів, сою, зелені овочі та інші.
За словами експертів, раціон відіграє дуже важливу роль у підтримці здоров’я органів, і певні продукти слід включити в нього для захисту від захворювань легенів, включаючи рак.
«У зв’язку з COVID-19 і тим фактом, що легені стають головною мішенню коронавірусу, вкрай важливо правильно піклуватися про життєво важливий орган дихання. Враховуючи вплив їжі на організм, слід почати вживати певні продукти, що знижують ризик захворювань легенів, включаючи рак».
Помаранчеві і червоні продукти. Морква, апельсини, червоний солодкий перець і т.д., багаті каротиноїдами, що борються із запаленням в клітинах легенів. Ці речовини підтвердили в дослідженнях свою здатність підтримувати роботу легенів у курців.
Соя. Соєві продукти ефективно допомагають контролювати вироблення гормонів, не дозволяючи активізуватися тим з них, які сприяють надмірному росту тканин. До того ж їх сполуки, ізофлавони і фітоестрогени, мають протипухлинну дію.
Жирна риба. Її омега-3 кислоти одні з найкращих речовин для зміцнення легенів: вони пригнічують утворення ракових клітин, мінімізують вплив на них сигаретного диму.
Зелені листові овочі. Кращий представник цього типу продуктів – шпинат, багатий фолатом, формою вітаміну В9. Він допомагає запобігти раку легенів, покращуючи захист їх клітин від руйнівного впливу тютюнових канцерогенів.
Клітковина і пробіотики. Вчені встановили, що регулярне вживання йогурту і одночасно грубих харчових волокон (клітковини) знижує ризик розвитку раку легені більш ніж на 30 відсотків. Така комбінація продуктів поєднує пребіотики і пробіотики, що значимо регулюють кишкову мікробіоту і позитивно впливає на стимуляцію протипухлинного імунітету.