В умовах сучасності англійська є невіддільною від повсякденного життя практично кожної людини. Тому знання цієї мови це вже необхідність. Багато сьогоднішніх сайтів в інтернеті пропонують швидко вивчити англійську мову. Але в деяких випадках немає можливості займатися в офлайн або онлайн школі за конкретним розкладом, а іноді немає змоги платити за це навчання. У такому разі варто звернути увагу на те, як швидко вивчити англійську мову вдома. Однак варто зазначити, що воно підійде тільки тим потенційним студентам, що вже мають хоча б деякі базові знання - як читається алфавіт і слова, як будуються базові речення.
Основні поради щодо вивчення англійської мови вдома
Далі представлено кілька корисних порад, які допоможуть зробити вивчення мови в домашніх умовах не менш ефективним. Зрозуміло, порад із цього приводу можна дати набагато більше, але тут зібрані ключові з них.
Розібратися з метою
Щоб навчання англійської не було закинуте вже через тиждень, важливо насамперед розібратися з тим, навіщо потрібно вчити мову. Наприклад, це може бути переїзд в іншу країну, навчання в закордонному ВНЗ тощо. Взявшись вчити мову без контролю викладача, дуже легко розгубити весь ентузіазм так само швидко, як він був отриманий. Навіть якщо це навчання просто для загального розвитку, наявність конкретної мети дасть змогу підтримувати внутрішню мотивацію та рухатися далі, продовжуючи самоосвіту.
Позначити графік щоденних занять
З одного боку це здається очевидним, проте порада справді робоча. Самонавчання англійської мови можна перетворити на захопливе хобі, якому варто приділяти увагу щодня. Хоча б пів години - вже буде достатньо. При цьому не обов'язково заняття мають проводитися в один і той самий час. Графік можна варіювати, залежно від власного розпорядку дня. Якщо вільного часу не так уже й багато, тоді варто займатися хоча б не менше трьох днів на тиждень.
Комбінувати різні способи навчання
Зрозуміло, ніхто не забороняє брати за основу тільки шкільний формат навчання або ж зосереджувати більшу частину заняття тільки на мовленнєвій практиці. Однак урізноманітнити уроки все ж таки потрібно, щоб розвивати всі необхідні навички рівномірно. Це одна з відповідей на питання «як швидко вивчити англійську мову самостійно вдома?». У цьому ділі дуже допоможуть, наприклад, спеціальні сайти або додатки для самостійного вивчення мови. Найчастіше там граматика і мовна практика перебувають у рівновазі, тому можна досить швидко не тільки навчитися читати й писати англійською, а й слухати та говорити.
Періодично повторювати пройдене
Це може здатися марною тратою часу, але насправді все зовсім не так. Людська пам'ять працює таким чином, що досить швидко усуває ту інформацію, яка ніяк не використовується. З цієї причини варто взяти собі за правило періодично повторювати пройдений матеріал. Наприклад, це можуть бути тести в навчальних блоках додатка або просто вибіркові уроки в самовчителі. Якщо цього не робити, в потрібний момент необхідних слів можна й не згадати.
Додавати англійську у своє дозвілля
Якщо ми вчимо англійську мову вдома, активно практикувати та покращувати її можна, поєднуючи з дозвіллям, що подобається. Наприклад, почитати адаптовані книги англійською, подивитися документальний фільм на тему, яка цікавить, при цьому намагаючись не звертати уваги на субтитри. Також чудовий варіант - послухати музику, починаючи з пісень з неспішним мотивом.
Спілкуватися з носіями
Інтернет дає змогу в будь-який момент часу познайомитися та почати спілкуватися з людьми з-за кордону. Живе спілкування з англомовною людиною безумовно піде на користь мовленнєвій практиці. Нейтив зможе швидко помітити помилки в побудові речень або вимові, та виправити їх. Плюс, можна буде почути та навчитися використовувати сучасний розмовний сленг. Однак до такого способу найкраще вдатися хоча б після досягнення середнього рівня.
Не боятися помилятися
Важливо запам'ятати, що помилки є обов'язковою складовою будь-якого навчання. Тому немає причин їх боятися або судити себе занадто суворо. Навпаки, помилятися - це природно. Найкращим виходом буде прояв терпіння до себе та розуміння, що ж було зроблено не так. Тільки в такому разі можна досягти успіху. Постійне негативне ставлення до помилок загрожує в підсумку повним виснаженням мотивації та небажанням продовжувати заняття.
Наостанок слід запам'ятати ось що: англійську мову не вдасться освоїти за місяць або два. На це може піти мінімум пів року, залежно від інтенсивності занять і поставлених задач. Тому варто давати собі реальні терміни виконання цілей. Щоб вивчати мову вдома було веселіше, можна залучити до цієї ідеї друзів і займатися разом, підтримуючи одне одного. В такому разі вивчення англійської мови вдома виявиться не менш ефективним, ніж на платних курсах.