Морські тварини помирали й раніше - переважно через рибальські сітки. Тепер же кількість викинутих на берег Кирилівки дельфінів багаторазово зросла.
Про це повідомляють місцеві жителі та мелітопольці, які побували в курортному селищі.
Причина тому - російська агресія та збільшення навігації в акваторії Азовського моря.
За 2022 рік учені зафіксували щонайменше тисячу випадків викиду живих дельфінів та інших китоподібних на узбережжі Азовського та Чорного морів. Морські тварини гинуть через забруднення води та повітря, спричинене затопленням озброєння та нафтопродуктів, мінування та підводних вибухів.
Про це під час Міжнародного форуму Експертної мережі Кримської платформи повідомила доктор філософії Софія Садогурська, експертка ГО "Екодія", пише Центр журналістських розслідувань
"У 2022 році кількість загиблих дельфінів та інших китоподібних перевищила у 2-3 рази показники минулих років... Викидів на сушу живих дельфінів зафіксовано понад 1000 випадків", - повідомила Софія Садогурська.
Вона назвала основні загрози для морських екосистем унаслідок впливу війни. Головні серед них - забруднення повітря та морського довкілля, що відбуваються через:
- затоплення суден, літаків і боєприпасів із хімічно активними складовими;
- руйнування портової прибережної інфраструктури і як наслідок - потрапляння у воду неочищених стоків;
- мінування акваторій і підводні вибухи;
- забруднення нафтопродуктами.
Експертка зазначила, що дані про вплив війни на екосистеми Азовського та Чорного морів дуже обмежені, адже більша частина територій та акваторій перебуває в окупації або ж там ведуться бойові дії. Тож повну картину екоциду вчені зможуть побачити тільки після деокупації.