Інколи відкласти гроші на свою мрію чи справу не так просто, як здається. Саме тому не всі люди витримують та витрачають свої кошти повністю до наступної зарплати, а хтось навіть виходить в мінус.
Та щоб цього уникнути можна дотримуватися лише кількох правил, які допоможуть вам ніколи не чіпати свою фінансову подушку.
Про це розповідає фінансова експертка Олена Набатова.
- Відкладайте 10% із кожного свого отриманого доходу, поки не сформуєте запас на 12 місяців бездіяльності. Так у вас ніколи не буде фінансова подушка на 0. Якщо взяли кошти із неї (а для перших 100 днів це нормально), то не сваріть себе, а продовжуй відкладати у по 10%.
- Якщо відкладаєте готівкою, то знайди співучасника, який допоможе протриматися 100 днів і не чіпати ці кошти. Як варіант, гроші можна зберігати або в людини, якій вірите, але кожного разу розповідайте цій людині усі зміни які робите. Також щоразу коли кладете готівку, то записуйте зверху на листочку – ведіть облік суми. Важливо бачити прогрес, а також маленький сором стримає вас брати просто так гроші, які вже відклали.
- Якщо відкладаєте на картку – розділіть банки. В одному банку основна картка, а фінансова подушка – в іншій установі й бажано на віртуальній картці. Переказ на неї має бути без комісії. Плюс для витрат у вас фізична карта та підв'язана до телефону основна картка. А щоб витратити із фінансової подушки, треба зробити додаткові дії й часто це стримує.
Створіть гривневу банку в монобанк, із цільовою сумою, яку потрібно накопичити. Це буде приємне накопичення в форматі гри. Ви будете бачити постійний прогрес і зменшення суми до повної банки. Дуже дієво робити в парі з третьою рекомендацією.
Експертка запевняє, що головне у цій справі – витримати 100 днів. Далі брати кошти з фінансової подушки ви не захочете самі.
Фінансовий календар на рік
Раніше ми вже розповідали, що бажано постійно формувати стратегії на рік. 2023-й не став виключенням. Тому ми сформували для вас економічний календар й врахували особливості кожного сезону та навіть місяця.
Наприклад, у вересні – починаємо вкладатися в навчання. Це не лише початок нового навчального року для школярів, а й час старту безлічі нових курсів та програм для дорослих.
Інвестиція у власний розвиток – це завжди доречно. До слова, після проходження бізнес-курсів для початківців, ви ризикнете відкрити власну справу і це поверне ваше життя в абсолютно інше русло.