Традиційно зошити є головними помічниками школярів у навчанні. Ці канцтовари досить популярні й серед дорослих, бо часто використовуються для ведення побутових і робочих записів. Хоча сьогодні, в Україні, більшість дітей навчаються дистанційно, вони все одно багато пишуть від руки. Малеча в першу чергу звертає увагу на яскраві обкладинки, проте це не головне. Правильно підібраний зошит має бути зручним у використанні, якісним та екологічно чистим. Від цього залежить здоров´я маленького розумника.
Основні критерії вибору зошита
Виробники пропонують дуже широкий вибір паперових канцтоварів для дітей різного віку. На полицях магазинів, як наприклад гермес - https://germes.one/zoshiti-c624/ можна побачити продукцію у яскравому, або у більш стриманому дизайні, дорогу та бюджетну. Окрім зовнішнього виду та ціни, перед тим, як вибрати зошити, треба звертати увагу й на інші характеристики:
- Щільність аркушів. Якщо вони надто тонкі, чорнила будуть просвічувати на зворотній стороні, лишати неохайні плями. Аркуші з низькою щільністю легко продавлюються, рвуться. Навіть стерти щось написане чи намальоване олівцем буде важко. Достатніми будуть показники щільності від 55 до 75 г/м2.
- Білизна паперу. Цей параметр безпосередньо впливає на здоров´я дитини. Нормальний показник білизни 82-96%. Аби прочитати написане на сірому папері, доведеться напружувати зір. Так само і занадто яскравий. Тому очі дитини будуть швидше втомлюватися. Це вплине не тільки на гостроту зору, а й на загальну працездатність.
- Розмітка. Виділяють три типи: коса лінійка, звичайна лінійка і клітинки. Перший тип розмітки використовується лише в початковій школі, коли учні вчаться писати, і в них формується почерк. Другий потрібен для уроків мови та літератури, а третій – для точних наук. Усі лінії мають бути чіткими, але не надто яскравими.
- Персоніфікація. Часто можна зустріти зошити, на обкладинці яких майже немає інформаційного блоку. Для школи такі товари не підходять. Обов´язково має бути розлініяна рамка, куди дитина може вписати своє ім´я, клас, в якому навчається, назву предмета.
- Матеріал обкладинки. Бюджетні товари мають тонку обкладинку. Їх можна придбати для контрольних, бо вони не використовуються постійно. На кожен день краще обрати варіанти з крейдованого картону (додатково може наноситися ламінація). Такий матеріал буде достатньо щільним та міцним. У надто тонкої обкладинки постійно загинаються кути, а ще вона легко може відірватися.
Зошити також розрізняють за кількістю аркушів. З першого по восьмий клас оптимальний об´єм – 12-18 аркушів. У старших класах популярним є об´єм від 24 до 96 аркушів. Більшість паперових канцтоварів скріплена за допомогою металевих скоб. Та ще є зошити-блокноти, на спіралі. Вони можуть містити 60, 80, 120, 144 аркуші тощо. В якості матеріалу для обкладинки часто використовують твердий картон. Такі товари зазвичай купують старшокласники або студенти.
Зошит, обраний за всіма правилами, не нашкодить здоров´ю дитини і буде зручним. До того ж якісні та гарно оформлені канцтовари підіймають настрій та пожвавлюють процес навчання.