Оцінювати вартість активів може кожен з нас. Достатньо запитати лише про імовірну ціну продажу авто чи квартири. Це і буде приблизна, але цілком реальна вартість нерухомого активу. Для професійної оцінки власності необхіднj підхід спеціаліста, що володіє спеціальною методикою та пропонує реалістичний ціновий діапазон, дає практичну оцінку вартості, яка спирається на обґрунтовані висновки. Такі висновки надає оцінювач нерухомості, наприклад спеціаліст консалтингової компанії “Парето”.
Експерти компанії надають звіт, який переконає найприскіпливіших професійних спеціалістів з питань оцінки заставного майна чи тих, хто має обов'язково вказати у документації вартість нерухомості, яку отримує новий власник. Тож розглянемо детальніше в чому перевага отримання професійного та складеного кваліфікованим оцінювачем, звіту про вартість нерухомості.
Як проводять професійну оцінку нерухомості і що вона включає
Спочатку спеціалісти отримують базову інформацію для точних розрахунків: мета оцінки, обсяг підсумкової інформації, необхідність розширених порівняльних методів оцінки, врахування особливостей нерухомості. Ці первинні дані надає власник. Він має зорієнтувати спеціалістів, для кого готується звіт:
- для кредитного відділу банку;
- для іпотечного кредитування;
- для потенційного партнера, який може вкласти гроші у ремонт чи реконструкцію майна і хоче отримати об'єктивну ціну майбутньої спільної власності.
В цілому структура оцінки включає виклад первинних даних, опис майна і визначення методу оцінки, пропозиції щодо об'єктивного оцінювання та аргументацію вибору конкретного методу оцінювання майна.
У тексті оцінки також надається лаконічний аналіз ринку нерухомості у певному сегменті із лаконічним викладом такого аналізу та прив'язкою до конкретної нерухомості. Перевага такого детального документу - це можливість перевірити об’єктивність оцінки, а також, за необхідності, надання аргументованої корекції ціни.
Що потрібно для оцінки майна?
Базовий склад документів для оцінки, це всі ті документи, що є у власника і для збирання яких не потрібно витрачати додаткового часу та ресурсів:
- договір купівлі-продажу, отримання у спадок або інші правовстановлюючі документи;
- технічний паспорт на житло чи комерційне приміщення;
- державний акт на землю - за наявності;
- паспорт чи інший повноважний документ, що підтверджує особу власників;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) власника майна.
Якщо немає хоча б одного з документів із переліку, що трапилось внаслідок непереборних обставин, спеціалісти консалтингової компанії допоможуть виконати оцінку, враховуючи обставини. Вони допоможуть у встановленні об'єктивних даних та складення точного звіту, який оцінить нерухомість, навіть за наявності проблемних моментів із оригіналами документів.
Більше про оцінку нерухомості в Києві можна дізнатися за посиланням https://mamabook.com.ua/dokumentalni-pytannia-navishcho-potribna-otsinka-nerukhomosti/.