U-News » За кордоном » Понад 1,5 млн росіян постраждали через колапс системи ЖКГ цієї зими - причини пояснили експерти (ВІДЕО)
Всі новини

Понад 1,5 млн росіян постраждали через колапс системи ЖКГ цієї зими - причини пояснили експерти (ВІДЕО)

Понад 1,5 млн росіян постраждали через колапс житлово-комунальної системи цієї зими. Такі дані надало видання The Moscow Times. 557 аварій у сфері ЖКГ сталося в 59 регіонах Російської Федерації.

Інцидентів цього опалювального сезону стало в півтора раза більше, ніж зазвичай, рекордною була і кількість постраждалих. Більше за інших постраждали жителі Свердловської, Волгоградської, Московської та Новосибірської областей, інформує Freeдом.

Комунальний колапс у Росії і далі набирає обертів. Цього разу в столиці РФ прорвало трубу на місці ремонту, повідомляє Telegram-канал “Осторожно, Москва”. Фонтан утворився на перетині проспекту Сахарова і Садового кільця.

Серед основних причин комунального колапсу в Росії експерти називають західні санкції, війну проти України та неефективне управління.

Роками корупція на місцях дозволяла російським чиновникам спрямовувати кошти не на ремонт комунальної інфраструктури, а у власні кишені.

На внутрішні проблеми наклалася повномасштабна війна проти України — близько третини держбюджету 2024 року піде на оборонку. Грошей на соціальні сфери не залишається.

Як зазначив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський, частина військових витрат зашита і в соціальних статтях.

“Якщо йдеться, скажімо, про витрати на медицину, якщо йдеться про соціальні виплати поранених військовослужбовців на війні з Україною і, власне, на закупівлю відповідного обладнання, яке потрібне безпосередньо для цього. Сьогодні війна так чи інакше позначається на всіх сферах. Насамперед йдеться про проблеми, пов’язані з робочою силою, бо утримувати велику армію — значить забирати людей із продуктивних секторів економіки і змушувати їх займатися військовими діями”, — пояснив Бураковський.

Росіяни, які не працюють на оборонних підприємствах, не воюють на фронті в Україні і не задіяні в прокремлівській пропаганді, болючіше відчувають на собі вплив санкцій. Менше чверті громадян Росії мають заощадження, щоб прожити хоча б місяць, пише видання The Moscow Times, посилаючись на результати недавніх соцопитувань.

“Опитування Фонду “Громадська думка” показало, що 8% росіян бракує грошей навіть на харчування, 24% на продукти вистачає, але на купівлю одягу і взуття вже ні, а ще 32% на це мають гроші, але не можуть купити велику побутову техніку. Разом — 64%, у яких навряд чи є можливості для заощаджень. Учасники опитування не чекають, що цих можливостей у них стане більше. Половина вважає, що в найближчий рік їхні можливості для заощаджень не зміняться, 23% чекають, що їхні можливості знизяться, і лише 14% — що зростуть”, — пише видання The Moscow Times.

Нинішню економічну ситуацію в Росії експерти порівнюють із радянською. Тоді, як і в РФ, занадто багато громадян були задіяні у військово-промисловому секторі. Подібна модель економіки нестійка і часто призводить до краху, впевнені економісти.

“Росіяни створюють зброю, яку знищують в Україні, щоб потім створити нову. Кожен потенційний снаряд, який необхідно виготовити, спочатку вважається позитивним фактором економічного зростання. Але це не інвестиції в майбутнє. Ця економіка впаде, коли закінчиться війна”, — вважає професор економіки Бременського університету Міхаель Рохліц у коментарі виданню Deutsche Welle.

Сьогодні можна спостерігати перенапруження російської економіки у зв’язку з війною, каже Бураковський. На його думку, далі ситуація буде тільки погіршуватися.

“Ті цифри, якими сьогодні хвалиться російське керівництво з приводу зростання ВВП, потрібно сприймати з певним скепсисом. Тому що там сидять великі військові витрати. Тобто, якби не було військових витрат, виникає питання — було б таке зростання економіки, чи ні”, — сказав економіст.

У тому, що на російську економіку чекають важкі часи, впевнені й експерти Міжнародного валютного фонду. Вливання трильйонів державних рублів у ВПК не зможуть побороти найважливіші проблеми — відтік фахівців, обмеження доступу до технологій і вплив західних санкцій.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Британка осоромилася, надіславши відверті фотографії "не за адресою"
23 324
Курйоз у відпустці: туристка втратила нижню білизну під час подорожі
20 401
Чоловіка двічі вдарила блискавка, але він продовжив ловити рибу: яке його самопочуття
16 993
Бурятський «опосум». Щоб не повертатися на війну в Україну, окупант вирішив прикинутися мертвим
16 905
У Румунії жінка підпирала двері шматком бурштину за мільйон євро
16 780
Соцмережі вибухнули мемами після відповіді Зеленського на запрошення Фіцо
15 794
Ці прості способи допоможуть позбутися конденсату на вікнах за 5 хвилин
15 603
"Вкрали корейців" на Курщині: Скабєєва видала "перл" про ЗСУ
13 635
Жінка показала себе після перукарні: люди пишуть, що краще б вона не виходила з дому
12 883
Рейтинг розміру грудей: стало відомо, на якому місці українські жінки
12 827
Риба з "людськими зубами" приголомшила сім'ю, яка збиралася її з'їсти
11 640
"Уже не разом": журналістка розповіла, що сталося зі шлюбом Дмитра Комарова
11 569
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
11 052
Гірші седани: п’ять моделей, яких варто уникати у 2025 році
0
Марина Боржемська викликала бурхливі відгуки виглядом у мінітопі та шкіряній спідниці
0
Названо найкорисніші напої для здоров'я: захищають від низки захворювань
0
Вчені виявили зв'язок між тяжкою серцевою хворобою та поширеними ротовими бактеріями
0
Знають не всі водії: що означає значок "фонтан" на панелі приладів авто
0
Міша Романова повідомила про болісне розставання з радником Зеленського
0
Думка кардіолога: чому не можна почистити судини
0
Коли слід замінити свічки запалювання: названо вірних ознаки
0
Забудьте про дороге чіа. Це українське насіння творить дива
0
Що роблять російські судна в Чорному морі, розповів Плетенчук
0
Північнокорейський контингент на Курщині закінчиться до квітня — оцінки втрат
0
10 надійних кросоверів із низькою витратою палива для далеких поїздок
0
Жінка подолала смугу перешкод, щоб непомітно потрапити на літак
0
Розкрито 8 сигналів тіла, які вказують на сексуальний інтерес

Психолог з коледжу Клермонта Маккенна Рональд Е. Ріджіо ...

Як часто жінкам треба міняти спідню білизну: це варто знати кожній представниці прекрасної статі

Трусики – це вкрай необхідна частина гардеробу кожної ...

Гриль як стиль життя: як обрати правильний гриль для вашого дому

Гриль давно став не лише способом приготування їжі, а й ...