Що сучасніше будматеріал, то він популярніше. Про це яскраво свідчить водоемульсійна фарба — сьогодні її купують частіше, ніж будь-яку іншу, й вона отримує найбільш схвальні відгуки. Все завдяки її практичним перевагам. І нижче ми розберемо, що ж це за плюси.
Ключова особливість — це склад
Саме він зумовлює сукупність корисних властивостей. І головним складником, як можна здогадатися з назви, є емульсія на водній основі. Це може бути:
- акрилова смола, можливо, з додаванням латексу — універсальна, поширена, забезпечує стійкість нанесення;
- силікон — коштує дорожче, але не боїться плісняви та грибків, а лягає настільки густо, що маскує дефекти та нерівності (які менше 2 мм);
- мінерали (цемент, вапно) — формують надійний шар, який міцно зчеплюється з цеглою, бетоном, штукатуркою;
- рідке скло з силікатними пігментами — забезпечує дуже довговічне покриття, яке зберігає експлуатаційні властивості до 20 років (за умови нормальної вологості).
Зауважте, водоемульсійна фарба на будь-якій з цих основ має цілий ряд практичних переваг. Тож розглянемо, за рахунок чого вона краще, але й деякі недоліки теж обов’язково згадаємо, бо в своїх оцінках треба бути об’єктивними.
Плюси, які має водоемульсійна фарба
Вона абсолютно нешкідлива, і це головне: на 100% складається з екологічних компонентів, не виділяє токсичних речовин під час нанесення або після висихання (навіть під впливом підвищених температур). А ще при цьому водоемульсійна фарба:
- універсально підходить під велику кількість поверхонь — рівно лягає на деревину і цеглу, шпалери, бетон і гіпсокартон;
- висихає швидше, ніж звичайна (за 1,5-2 години), та не залишає після себе розводів;
- легко змішується для відтворення потрібного відтінку, може мати матовий чи глянсовий блиск;
- відрізняється відмінною адгезією та гарним паропроникненням — та ж деревина під фарбою “дихає”;
- не має запаху, легко та швидко змивається з інструментів (що мінімізує супутні витрати).
Недоліки теж є: що нижча температура, то гірше водоемульсійка розподіляється та довше висихає. Фарбування при 0 0С на дворі — той ще квест. А ще її можна дещо розмазати (навіть коли здається, що вона вже висохла), якщо зловживати вологими прибираннями. Пам’ятайте, в її складі багато рідини, саме тому вона так нерівно лягає на металеві поверхні.
На нашу думку, переваг значно більше, ніж недоліків, тому купуйте водоемульсійну фарбу та використовуйте її для реалізації дизайнерських задумів.