Російські окупанти продовжують свій терор на півдні України за допомогою дронів і ракет.
Про це сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу Freeдом розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
“Ворог не зупиняється у своїй агресії й продовжує знищувати те, що знаходиться не тільки вздовж лінії фронту, а й потенціал України в цілому, який підживлює ті прифронтові регіони, яким й так досить складно в бойовій ситуації”, — сказала вона.
Речниця повідомила, що по Одесі росіяни спрямували 9 безпілотників типу Shahed (“Шахед”), які були збиті Силами протиповітряної оборони.
“Однак навіть збитий “Шахед” здатний завдати цивільній інфраструктурі істотної шкоди. Збитий над морем один із дронів упав на виробниче підприємство, там, де перебували, на жаль, і люди зокрема, навіть у нічний час. І тому ми маємо сьогодні трьох загиблих, які були виявлені під час гасіння пожеж та розбору завалів”, — сказала Гуменюк.
Крім дронів російські окупанти направили на південь України і тактичну, і стратегічну авіацію. За словами Гуменюк, противник постійно перебуває в пошуку максимально ефективної тактики для своїх атак й комбінує різні способи бойового впливу.
“У цьому випадку фактично одночасно з дроновою атакою, коли напружено працювали всі Сили протиповітряної оборони, ворог направив на Одеський регіон ракету типу Х-31. Це протирадіолокаційна ракета для того, щоб виснажити системи протиповітряної оборони та заміряти глибину роботи й готовності реагувати на такі виклики. І в акваторії Чорного моря також було зафіксовано пуск Х-22 з бортів стратегічної авіації, які, нагадаю, є надзвуковими ракетами й збити їх дуже складно в умовах відсутності в нас повноцінного постачання такими специфічними засобами збиття, які можливі для роботи з Х-22”, — сказала вона.
Речниця зазначила, що всі ракети втратили бойові можливості над акваторією Чорного моря, і тому основна робота все-таки припала на протидію дроновій атаці. На її думку, така ситуація свідчить про те, що росіяни вже були змушені звернутися до досить застарілих запасів Х-22, які ще не встигли модифікувати.
“Ми говорили вже в наших ефірах про те, що ворог працює над удосконаленням тих ракет, які в них є на складах. І Х-22 перетворюються на Х-33 для того, щоб бути більш далекобійними та більш невловимими для систем протиповітряної оборони”, — сказала Гуменюк.