Фінансове питання у відносинах є ключовим аспектом.
Безліч пар розпадаються через проблеми з грошима, зокрема через неефективне управління ними. Психолог Дмитро Остапенко ділиться методами уникнення конфліктів у сім'ї через фінанси. Про це йдеться у пості на його сторінці у соціальній мережі Instagram, розказує Clutch.
За словами психолога, при обговоренні фінансів чоловік і жінка можуть застосувати корисну вправу, яка вплине на всі сфери їхнього життя, а не тільки на фінансову сферу. Важливо домовитися про ключові моменти, зокрема про те, коли обговорювати сімейний бюджет.
Психолог зазначає, що це дуже важливо, оскільки при обговоренні сімейного бюджету має виникати певне розуміння. Він підкреслює, що коли йдеться про бюджет або сімейний бюджет, різні люди можуть трактувати ці терміни по-різному.
Наприклад, жінка може вважати, що сімейний бюджет складається лише з коштів, які заробляє чоловік, та вважати їх загальними. Однак, якщо жінка заробляє, то гроші вважаються лише її, особливо якщо вона перебуває у декретній відпустці.
Психолог додає, що все це може спричинити роздратування у чоловіка. Він також наголошує, що існує безліч ситуацій, коли не встановлено, що загальні гроші – це саме спільні гроші.
Психолог розповідає, як уникнути конфліктів у сім'ї через бюджет. На його думку, важливо навчитися домовлятися про ключові моменти, такі як наявність загального бюджету, чи ми дотримуємося якогось бюджету взагалі, а також на що витрачаються гроші з сімейного бюджету.
Він поділився корисною вправою, яку проводить разом із дружиною на початку кожного місяця. Він розповів, що вони складають список покупок, а якщо щось потрібно терміново, вони радяться один з одним.
За його словами, таким чином, коли люди домовляються та усвідомлюють, що у них є загальний бюджет, у їхніх відносинах щодо фінансів виникає набагато менше конфліктів, ніж коли кожен думає лише про себе.