Якщо ви вирішили чистити свічки запалювання, то в жодному разі не використовуйте для цього наждачний папір, металеву щітку чи напильник. Це може вивести ваші свічки запалювання з ладу.
Отже, ми розповімо, як правильно діяти, коли прийшов час чистити свічки запалювання. Але для початку поговоримо про те, звідки береться різний тип нагару, передає Politeka.
Чи нормально, якщо є нагар
Якщо ваш мотор справний, центральний ізолятор на ньому майже завжди буде чистий. Але якщо ви вже бачите чорний маслянистий нагар, пластівці чи наліт, це свідчить про наявність несправностей.
У такому випадку у вас може бути проблема з системою живлення чи системою запалювання. Можливо, ви залили не зовсім якісне паливо. Можливо, пропускають сальники клапанів або маслознімні кільця.
Якщо у вас вже виникла така ситуація, коли ви залили паливо поганої якості (побачите наліт червогого кольору), це можна виправити наступного разу, коли ви будете заправлятися. Просто наступний раз залийте хороше паливо, і через кілька сотень кілометрів свічки стануть чистими самі по собі.
Типи свічок
Наразі існує два основних типи свічок запалювання: звичайні нікелеві і вдосконалені іридієві (про двох, трьох електродні варіанти не йдеться).
Нікелеві та іридієві свічки запаленн сильно відрізняються:
Нікелеві свічки - мають центральний і бічний електроди зі сплаву нікелю та інших металів. Вони не містять дорогоцінних металів, а їхній центральний електрод зроблений у вигляді циліндра.
Іридієві - тут теж наявні центральний і бічний електроди. Їхню основу виготовили зі звичайних металів, але зверху є напилення в кілька мікрон з іридію, платини та інших дорогоцінних варіантів. Це все зробено для того, аби центральна частина не горіла від високих температур.
Отже, чистка цих двох типів буде різною.
Як чистити нікелеві свічки запалювання
Якщо ви хочете почистити їх наждачкою (нульовкою), то це зробити можна. Однак, будьте обережними і не тріть з усіх сил.
Якщо ви будете шурувати наждачним папером дуже сильно, ви сточите і центральний і бічний електроди.
Небезпека таких дій полягає в тому, що зростає зазор. Своїми очима ви можете цього не побачити, однак котушки запалювання це відчують. Це призведе до того, що іскра буде не така концентрована і двигун працюватиме гірше.
Окрім того, коли ви чистите з'являється багато крихти, яка може поміститися в отвір між центральним електродом і бічним кругом. І якщо ви не продуєте, то все це буде в циліндрах двигуна.
Не точіть електроди під кутом. Це призведе до неправильної роботи силової установки.
Як чистити вридієві свічки запалювання
Ці свічки взагалі не можна чистити механічно, адже всередині вони містять звичайний метал, і зазвичай центральний електрод тонкий (наче заточена голка). Проте верх, центр і бік покриті декількома мікронами благородного металу, щоб покращити характеристики і продовжити термін служби.
При терті наждачним папером ви знищите весь цей шар, і ця свічка дуже скоро стане несправною.
Тож іридієві свічки запалювання потрібно чистити лише хімічним способом.
Як чистити іридієві свічки запалювання сілітом та димексидом
Чистити іридієві свічки хімчними речовинами дуде легко, адже вони можуть знищити найбільші забруднення.
Ви можете спробувати Сіліт, який призначений для очищення плит і духовок від накипу та нагару.
Також можна використати Димексид, який продається в аптеці і призначений для очищення шкіри, але на практиці, роз'їдає багато чого.
У пластиковий стакан налийте 50 грам засобу, опустіть свічки на кілька годин.
Опісля візьміть звичайну зубну щітку і можете чистити. Коли закінчите - промийте звичайною водою і висушіть. Такий спосіб чистити іридієві свічки запалювання найбільш правильний.
Також можете спробувати здійснювати чистку гумкою-ластиком, він також чудово справляється з нальотом.
Що потрібно зробити з старим автомобілем відразу після того, як ви його купили
Що потрібно регулярно міняти в автомобілі, щоб він не підвів у самий непідходящий момент