Дві країни проти офіційного запрошення України в НАТО, тому що це "реальне рішення". Про це 5 квітня заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону, який транслював канал "Рада".
Стефанішина прокоментувала публікацію The New York Times про те, що США й Німеччина проти початку переговорів щодо вступу України в НАТО. На думку віцепрем'єрки, мета цієї публікації полягала в підготовці країн НАТО й України до того, яких рішень чекати чи не чекати на майбутньому саміті НАТО.
За її словами, порядок денний щодо питань, пов'язаних з Україною, визначають за участі України. Вона наголосила, що для України питання запрошення в НАТО буде на порядку денному стільки, скільки потрібно до того, як це рішення ухвалять.
"Хочу нагадати, що формат запрошення запропонувала сама Україна як юридичну гарантію вступу в НАТО. Це проміжне рішення, воно не є остаточним. Воно є на порядку денному. Абсолютно всі союзники підтримують це рішення, окрім двох. Оскільки ця інформація стала публічною, то тепер США й Німеччина намагаються звертати увагу на інших скептичних союзників, таких як Угорщина і Словаччина. Але ключова позиція – цих двох країн", – пояснила Стефанішина.
Віцепрем'єрка нагадала, що в НАТО побоювалися реакції президента України Володимира Зеленського на те, що запрошення не було на Вільнюському саміті. А тепер, за її словами, вони бояться реакції експрезидента США Дональда Трампа.
Вона зазначила, що саме запрошення потребує консенсусу, але того ж потребує й відхід від запрошення. За її словами, США й Німеччина проти запрошення України в НАТО, бо це вже реальне рішення, і вони проти "додаткових етапів".