Існують правила, які варто запам'ятати водіям, щоб у разі відмови гальм - не потрапити в дорожньо-транспортну пригоду.
Про це повідомляє Апостроф.
Двоконтурна гальмівна система
Переважно в авто є двоконтурна гальмівна система. Якщо відмовив один контур, водіям радять натискати на гальмівну педаль, щоб використати другий контур. Це дозволить забезпечити повне гальмування, знизивши швидкість.
Спроба загальмувати двигуном
В авто з механічною коробкою передач можна загальмувати двигуном. Так можна знизити швидкість, перемикаючи передачі з вищої на нижчу. Це можна зробити на автомобілях з автоматичною коробкою, якщо переключити вручну чи в режими зі пониженим діапазоном передач.
Механічне гальмо стоянки
Якщо в автомобілі є механічне гальмо стоянки, варто його використати на ходу. Проте робити це треба обережно, збільшуючи натиск поступово. У разі, якщо гальмо стоянки електромеханічне, треба ознайомитися з інструкцією і перевірити роботу перед тим, як використовувати.
Використання маневрування
Можна вдатися до маневрування для зупинки авто. Це може мати ефект за межами міста, де достатньо місця для маневрів. Однак у разі жвавих трас чи в міських умовах такий підхід буде менш ефективний.
Контактне гальмування
У крайньому разі можна використати контактне гальмування. Тобто обрати за ситуацією чагарники чи навіть зіткнення з іншим транспортом. Це може призвести до серйозних пошкоджень.
Неприпустимі дії
Заборонено вмикати задню передачу чи режим "Паркінг" на ходу, адже це може пошкодити коробку передач. Також варто не панікувати, бути спокійним, швидко оцінювати ситуацію та оперативно ухвалювати рішення для зменшення загроз.