У ніч на 31 травня Військово-морські сили ЗСУ уразили поромну переправу й нафтовий термінал порту Кавказ у Краснодарському краї РФ українськими протикорабельними ракетами "Нептун". Про це повідомив у Facebook Генштаб ЗСУ.
"Це сталося наступної ночі після того, як сили оборони України влучними ударами вивели з ладу пороми Керченської поромної переправи на території окупованого українського Криму, які курсували до порту Кавказ і використовувалися для військової логістики агресора", – нагадали в Генштабі ЗСУ, повідомляє Gordon.
Там наголосили, що "сучасна й ефективна" російська протиповітряна оборона не змогла збити цілі над об'єктами, які використовують для логістики й забезпечення армії РФ.
"Результати об'єктивного контролю підтверджують вибухи в місцях прицілювання. Точність ураження цілей дорозвідується", – ідеться в повідомленні.
Комплексну операцію провели в координації з іншими складниками сил оборони України, додали в Генштабі.
Українські військові звернули увагу на те, що ударні БПЛА сил оборони 31 травня уразили ще один нафтотермінал на території Краснодарського краю. У Генштабі не уточнили, де саме він розташований. До цього губернатор Краснодарського краю повідомляв про нібито збиті в Новоросійську безпілотники.
У міноборони країни-окупанта РФ заявили, що засобами ППО над територією Краснодарського краю 31 травня нібито знищено й перехоплено п'ять протикорабельних ракет "Нептун" і 29 безпілотників літакового типу.
Telegram-канал "Крымский ветер" повідомляв, що в Керчі в тимчасово окупованому Криму чули 8–10 вибухів і бачили пожежу в порту Кавказ, розташованому на території країни-окупанта РФ у Керченській протоці.
2024 року Україна регулярно атакує безпілотниками об'єкти у Краснодарському краї РФ. Зокрема, 27 квітня удару по аеродрому у станиці Кущевська завдали дрони Служби безпеки України у взаємодії із силами оборони України, повідомляли джерела українських ЗМІ у СБУ. Офіційно ні українські військові, ні спецслужби удару не коментували. У ніч на 19 травня аеродром атакували повторно.
27 квітня дрони СБУ також завдали ударів по Ільському і Слов'янському НПЗ у Краснодарському краї, повідомляли українські ЗМІ з посиланням на джерела у спецслужбах. 9 травня, як повідомляло з посиланням на власні джерела видання "ГОРДОН", безпілотники СБУ уразили дві перевалочні нафтобази у Краснодарському краї. 17 травня було атаковано НПЗ у Туапсе (Краснодарський край).
Через українські атаки на російські об'єкти нафтоперероблення, як зазначило The Moscow Times, у Росії експорт бензину впав на 37%, дизельного пального – на 23%. Російська влада заявила, що проблем із постачаннями на внутрішній ринок немає, але з 1 березня експорт бензину заборонили на пів року.
У НАТО, за даними Reuters, заявили 4 квітня, що удари дронів могли вивести з ладу понад 15% потужностей російських НПЗ.
В уряді України російські НПЗ назвали абсолютно законними цілями. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не має іншого вибору, крім як завдавати ударів по НПЗ у відповідь на повітряні атаки РФ на українські об'єкти енергетики.