Останнім часом українські автомобілісти стали частіше скаржитися, що їм помилково надсилають чужі автомобільні штрафи.
Як правило, це стягнення, виписані за порушення ПДР, задокументовані системою автофіксації. При цьому порушником стає особа, якої на місці події взагалі не було. Експерти розповіли, як бути в такій ситуації і не платити штраф, пише «Твоя машина».
Камери автофіксації фіксують порушення швидкісного режиму та ідентифікують не водія, а власника транспортного засобу за номерними знаками. Штраф відповідно теж приходить тому, на кого зареєстрована машина. З огляду на те, що в Україні вкрай популярна купівля-продаж автомобілів за генеральним дорученням, багато українців опиняються в зоні ризику.
Як показує практика, довести, що в момент перевищення швидкості за кермом був не юридичний власник автомобіля, практично неможливо. При цьому оформлення на нього штрафу після закінчення терміну оплати автоматично запускає механізм примусового стягнення заборгованості, що охоплює блокування та арешт рахунків, рухомого і нерухомого майна. Платити чужі штрафи теж не найкраща ідея. То що ж робити в такій ситуації?
Закон передбачає, що фактичний власник автомобіля або інша особа, яка перебувала за кермом і відповідно скоїла порушення ПДР, має у 20-денний термін звернутися до МВС із заявою про притягнення до адміністративної відповідальності. Причому порушник має зробити це добровільно, якщо він відмовиться, притягнути його до відповідальності буде неможливо.
Експерти рекомендують тим, хто не хоче відмовлятися від процедури продажу авто за довіреністю, хоча б реєструвати покупця в реєстрі належних користувачів. Таким чином у МВС побачать, що оформлене на вас авто можете водити не тільки ви, а й інші особи.