США готові виділити Києву кредит на 50 млрд дол. коштом прибутку від заморожених російських активів. Про це пише Financial Times.
Водночас, за інформацією видання, Вашингтону потрібно, щоб ЄС продовжив санкції щодо російських державних активів до кінця війни в Україні. Напередодні пропозицію Сполучених Штатів підтримали міністри фінансів країн Євросоюзу, повідомляє FREEДОМ.
ЄС може запропонувати свій бюджет як гарантію кредиту Україні. Про це пише Politico. Зокрема, Європейська комісія пропонує використовувати майбутні відсотки, отримані від інвестицій у російські заморожені активи для погашення кредиту для України. А як заставу в Брюсселі розглядають суму в розмірі семирічного бюджету країн ЄС на 1,2 трлн євро. Такий план, за інформацією журналістів Politico, обговорили 5 червня міністри фінансів Євросоюзу.
“Це схоже на спільну пропозицію, висунуту міністром фінансів США Джанет Єллен, але в цьому разі ЄС діятиме поодинці. Ця ідея стала б великим кроком уперед порівняно з нещодавно узгодженим планом ЄС використовувати більшу частину прибутку від заморожених у Європі російських активів, близько 3 млрд євро на рік, для закупівлі зброї для України”, — з публікації Politico.
У травні інший план обговорили міністри фінансів країн “Великої сімки” (G7). Зокрема, він передбачав спільне забезпечення кредиту для Києва США або країнами G7. А також використання доходів від російських активів, що в основному зберігаються в Європі, для погашення відсотків.
У Казначействі США заявили, що кредит Києву має становити 50 млрд дол. Однак ця сума ще не узгоджена. Як наголосили в Держдепартаменті, США готові співпрацювати з європейськими країнами, щоб використовувати заморожені російські активи в інтересах України.
“Переважна більшість заморожених російських активів зберігається не в США. Вони зберігаються в європейських країнах. Тому щоб ці дії були якомога ефективнішими, важливо, щоб ми діяли у згоді з нашими союзниками. Ми проводимо консультації з європейськими партнерами, як найкраще це зробити. Але ми віддані забезпеченню того, щоб заморожені російські активи залишалися знерухомленими і використовувалися на благо українського народу”, — сказав представник Державного департаменту США Метью Міллер.
Як пише Financial Times, США готові надати Україні кредит на 50 млрд дол. коштом прибутку від російських активів. Але в тому разі, якщо ЄС продовжить санкції проти РФ на невизначений термін.
“Вашингтон домагається, щоб ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця війни. Якщо прибуток від заморожених активів не відповідатиме необхідним виплатам або якщо ЄС не зможе домовитися про продовження санкцій, кредит США не буде сплачено”, — з публікації Financial Times.
Вашингтон, за інформацією Financial Times, обговорює й інші можливі варіанти з партнерами країн “Великої сімки”. Наприклад, ще один розглянутий союзниками варіант передбачає, що ЄС разом із іншими країнами G7 надасть Україні двосторонні кредити. Вони будуть забезпечені прибутком від заморожених російських активів. США наполягають на тому, щоб укласти угоду за тим чи іншим варіантом перед самітом G7, який відбудеться з 13 до 15 червня в Італії, оскільки фінансова підтримка України стане головною темою зустрічі лідерів “Великої сімки”.