Заходу, найімовірніше, не вдасться досягти того рівня тиску на Китай, який буде здатний змінити політику Пекіна щодо РФ.
Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.
Він зазначив, що країни G7 спробують вплинути на Китай, щоб він не надавав допомоги Росії, але, найімовірніше, Пекін уже давно для себе вибрав позицію.
“І для нього, скажімо так, вмовляння G7 — це вмовляння з “того боку”, тобто вмовляння потенційного противника. З огляду на це, найімовірніше, не вдасться західному світу досягти того рівня тиску на Китай, який буде здатний змінити зовнішньополітичну позицію Китаю щодо РФ”, — вважає Божко.
Експерт також прокоментував заяву радника з нацбезпеки США Джейка Саллівана, що Китай не бере участі в Саміті миру на прохання РФ. На думку Божка, у таких аспектах, які не мають принципового значення для Китаю, але принципові для РФ, Пекін слухає Москву.
“І щобільше, якоюсь мірою, скажімо так, між Заходом та Росією Китай неодноразово в цій нашій війні вибирав Росію — не перший та не другий раз. І це демонструє насправді, що ось ці ілюзії, що там Китай хоче залишитися в глобальній якійсь там позиції як держави, що підтримує рівноцінні, прагматичні стосунки із Заходом, — це все дещо застаріла рамка. Тобто Китай дедалі більше самостійно втягується в конфронтацію із Заходом. Навіть не тільки в якийсь захист позиції Росії, а навіть в абсолютно самостійну конфронтацію. І ми бачимо, на наших очах ця конфронтація посилюється навколо тайванського питання, навколо інших критичних для відносин Китаю та США аспектів”, — сказав експерт, додавши, що країни Заходу не здатні це вирішити, якщо в персональному порядку раніше цього не змогли досягти США.
Божко вважає, що відносини Китаю із Заходом точно не прогресують й навіть не стоять на місці, а стрімко погіршуються.