U-News » Суспільство » Чи будуть мобілізовувати чоловіків до 25 років: подробиці нового законопроєкту Верховної Ради 
Всі новини

Чи будуть мобілізовувати чоловіків до 25 років: подробиці нового законопроєкту Верховної Ради 

Юнаків без військового досвіду, які раніше були визнані обмежено придатними за станом здоров'я і яким ще не виповнилося 25 років, можуть мобілізувати до війська. Юристи пояснили: попри те, що мобілізаційний вік настає від 25-ти, такі випадки стаються через колізію в законодавстві.

Адже після змін процесу мобілізації та ліквідації категорії "обмежено придатний" до військової служби –люди перейшли зі статусу призовників у статус військовозобов'язаних. Щоб унормувати цей процес, потрібні зміни. Чи вони будуть – журналістка "5 каналу" Лідія Середюк дізнавалася. 

Мобілізувати чоловіків до 25-ти років – можуть. Один із показових випадків – історія сина Ніни Троненко, якою жінка поділилася в соцмережах. За її словами, на вокзалі в Ужгороді працівники ТЦК перевірили документи 22-річного хлопця та видали йому повістку. Після проходження ВЛК його визнали придатним до служби у війську.

"Валентин непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний. Має невиліковну хворобу, яка наразі в стані ремісії. Висновків ВЛК йому не надали, він їх в очі не бачив. Лікар сказала, що раз стан ремісії, то він придатний", – розповіла мати військовослужбовця Ніна Троненко.

У Раді зареєстрували законопроєкт про продовження строку оновлення військово-облікових данихЦе спричинило суспільний резонанс і вже наступного дня в Закарпатському ТЦК запевнили, що діяли у межах закону і пояснили, чому мобілізували цього юнака.

"Особи, яким не виповнилося 25 років та які є військовозобов'язаними, після уточнення військово-облікових даних і проходження медичного огляду підлягають призову та можуть бути призваними на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Громадянин належав до категорії військовозобов'язаних, тож підлягав призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період", – зазначив Закарпатський ОТЦК та СП.

Мобілізації до війська підлягають чоловіки від 25-ти років, згідно з законом, який у квітні цього року підписав президент. Утім, до настання цього віку юнак все одно може бути призваним до війська, якщо належить до однієї із цих категорій чоловіків, які під час навчання у виші проходили військову кафедру та на цей момент не продовжують навчання у магістратурі.

Забрати до війська можуть тих, хто відслужив строкову службу. Військовозобов'язаними можуть бути визнані раніше "обмежено придатними", яких при повторному проходженні ВЛК  визнають придатними до військової служби. 

"Та категорія чоловіків, які отримали військовий квиток на руки через певні обмеження, зараз вони проходять через трансформацію, тобто повторну верифікацію тих захворювань. І в разі, якщо ці вади не підтверджуються, вони можуть стати тією категорією, які призиваються в рамках мобілізаційної кампанії", – розповів військовий експерт, речник генерального штабу ЗСУ (2014-2017) Владислав Селезньов.

Військово-лікарську комісію ці чоловіки зобов'язані пройти впродовж 9-ти місяців після набуття чинності закону про соціальні гарантії військових. Цей термін спливає 4 лютого.

Це правило стосується чоловіків від 25-ти років та тих, кому 25 ще не виповнилося. Щодо мобілізації молодших у суспільства виникло найбільше запитань. А все тому, що через зміни до законодавства про мобілізацію виникла колізія: люди зі статусом "непридатний у мирний час, але обмежено придатний у воєнний" потрапили в категорію військовозобов'язаних. Навіть ті, які не проходили військову службу чи військову кафедру. Натомість визнані придатними до військової служби до 25-ти мобілізації не підлягають.

"Саме в 16 років, коли чоловік вперше стає на військовий облік, він обов'язково проходить військово-лікарську комісію. І саме якщо первинно військово-лікарська комісія визнає первинно за станом здоров'я. Якщо чоловік у нас має деякі проблеми по стану здоров'я, комісія визнає його обмежено придатним. Якщо ми звертаємось до законодавства і порядку видачі військово-облікових документів, такий чоловік одразу отримує замість стандартного приписного, тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. От саме в цьому документі в нас криється вся суть ситуацій, які в нас виникають на сьогоднішній день", – пояснила адвокатка Олена Хоменко.

Верховна Рада може дати відстрочку юнакам до 25-річного віку, які були визнані обмежено придатними, а при повторному ВЛК – придатними до військової служби. Депутати від різних фракцій парламенту зареєстрували законопроєкт, де пропонують перевести цих чоловіків з обліку військовозобов'язаних на облік призовників. В парламентському комітеті з нацбезпеки, оборони та розвідки розповіли, що готові братися за розгляд ініціатив від нардепів.

"Тут є певний елемент соціальної несправедливості, оскільки однолітки, які є призовниками, не підлягають призову до 25-річного віку на військову службу, а ті, які є військовозобов'язаними, оскільки були обмежено придатними – підлягають призову. Я думаю, що парламент розгляне ті законодавчі ініціативи, у тому чисті і наш профільний комітет, і ми ухвалимо рішення, яке буде забезпечувати цю соціальну справедливість", – пояснив член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
На сайті Кабміну також зареєстрована петиція із проханнями внормувати процес мобілізації чоловіків до 25 років, які раніше були обмежено придатними.

5 канал

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Їхня відповідь Трампу: в РФ пропонують перейменувати Чорне море
18 628
У Румунії жінка підпирала двері шматком бурштину за мільйон євро
17 566
Ці прості способи допоможуть позбутися конденсату на вікнах за 5 хвилин
16 100
Не міг відірватись: відео з поглядом Цукерберга в декольте стало вірусним
15 639
Найкорисніші продукти для людей старше 50 років від тиску, холестерину і раку
14 844
Рейтинг розміру грудей: стало відомо, на якому місці українські жінки
13 921
Жінка показала себе після перукарні: люди пишуть, що краще б вона не виходила з дому
13 793
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
12 039
Названо оптимальний пробіг при купівлі вживаного авто
11 408
У РПЦ заявили, що винуватцями війн є "онаністи" і тепер бог карає Росію ракетами HIMARS
10 357
Розкрито секрет краси Шарліз Терон: що дозволяє акторці виглядати на 10 років молодшою
10 123
Думала, що весілля фейкове: як жінка випадково вийшла заміж
10 017
Без бюстгальтера: донька Майкла Джексона у прозорій мінісукні засвітила оголені груди на вечірці
9 879
Кров однієї морської тварини здатна вбити супербактерії: про кого йдеться
0
Кому зі знаків зодіаку пощастить наприкінці тижня: гороскоп
0
Хто така Fiïnka: що відомо про виконавицю і її шлях до слави
0
Зарплата українських чиновників за рік збільшилися на 100%
0
Названі вісім продуктів, які не можна вживати натщесерце
0
Як склалося життя вередливого хлопчика-мема із "Кохана, ми вбиваємо дітей", який просив шоколадку
0
Якщо автівка просто стоїть: в Україні дозволили тимчасове зняття з обліку
0
Які двірники для авто краще: на що звертати увагу при виборі
0
Більш шкідливі, ніж алкоголь: продукти, які швидко руйнуюють печінку
0
Італійські медики назвали ефективні способи боротьби з передчасною еякуляцією
0
Фахівці назвали чотири хвороби, які не існують насправді
0
47-річна Горова розсекретила свою вагу після новорічної відпустки
0
Емілі Ратаковскі у червоній білизні посвітила формами на ліжку
0
Розкрито 8 сигналів тіла, які вказують на сексуальний інтерес

Психолог з коледжу Клермонта Маккенна Рональд Е. Ріджіо ...

Як часто жінкам треба міняти спідню білизну: це варто знати кожній представниці прекрасної статі

Трусики – це вкрай необхідна частина гардеробу кожної ...

Гриль як стиль життя: як обрати правильний гриль для вашого дому

Гриль давно став не лише способом приготування їжі, а й ...