Вчені в США направили літак прямо всередину урагану Берилл, щоб дізнатися більше про небезпечні тропічні шторми, пише IFLScience.
Співробітники Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) регулярно досліджують урагани, направляючи літаки всередину шторму. При цьому на виліт ідуть відразу 2 літаки.
“Радари в нижній частині фюзеляжу сканують шторм по вертикалі та горизонталі, даючи змогу синоптикам спостерігати за штормом у режимі реального часу. Літаки також використовують зонди, які називаються батитермографами. Вони вимірюють температуру моря внизу”, — йдеться в заяві NOAA.
За таким принципом два літаки були залучені для спостережень за ураганом Берилл. І це було небезпечно.
“Неможливо точно змоделювати проникнення в око бурі. Для цього потрібен підготовлений екіпаж, особливі льотні характеристики літака, оскільки вам доведеться подолати стіну з вітру і дощу”, — каже командир NOAA Hurricane Hunter Скотт Прайс.
Крім обладнання, яке встановлено на літаку, дослідники використовують сенсорні пристрої, які мають вигляд трубок. Їх скидають вниз в океан і під час цього польоту вони передають дані.
“Зонди, що скидаються, використовуються для вимірювання температури, вологості, тиску і швидкості вітру. Дані відправляються кожні 4,6 метра на всьому шляху зондів до поверхні океану. Усі зібрані дані потім надходять до Національного центру ураганів і центрів моделювання, щоб вони могли отримати краще уявлення про атмосферу”, — каже метеоролог-дослідник з Університету Маямі Джейсон Даніон.