В Україні час від часу трапляються ситуації, коли після продажу автомобіля колишньому власнику продовжують приходити автомобільні штрафи за порушення ПДР, вчинені на його старій машині. Як бути в такій ситуації і чи можна ігнорувати стягнення?
Насамперед експерти рекомендують оформляти угоду про продаж авто відповідно до законодавства із залученням фахівців МВС і нотаріуса. Досі популярним є механізм купівлі-продажу транспортного засобу за дорученням, коли покупець віддає на руки гроші, а натомість отримує документи на машину і генеральну довіреність на її використання.
У такій ситуації ризикує не тільки новий власник, у якого юридично все ще немає підтвердженого права володіння, а й старий власник. Наприклад, поліцейські камери автоматичної фіксації порушень ПДР не розбирають, хто сидів за кермом авто, яке перевищило швидкість. Штраф надсилають за місцем реєстрації особи, оформленої у відомчій базі даних, як власник. Відповідно, якщо після продажу машину не переоформили в МВС, то штрафи продовжать іти юридичному власнику.
Причому уникнути стягнення за чужі порушення в такій ситуації вкрай складно і майже неможливо без доброї волі нового фактичного власника. Тільки він повинен самостійно прийти в поліцію і написати заяву про визнання провини за порушення та сплатити штраф. Також його можна визнати належним користувачем авто через кабінет водія. Тоді поліція зможе напряму штрафувати такого автомобіліста. Якщо ж новий власник продовжує злісно порушувати і відмовляється платити штрафи, то можна розглянути процедуру відкликання довіреності або вибракувати авто.