Розмарі Фаулер було 22 роки, коли вона відкрила частинку, що розпадається на три півонії. Пізніше її назвали каон.
Розмарі Фаулер з Великої Британії вивчала фізику і була змушена кинути аспірантуру заради сім'ї 75 років тому. Нещодавно жінка отримала почесний докторський ступінь у віці 98 років. Про це пише UPI, повідомляє Фокус.
Жінка навчалася в Брістольському університеті 1948 року, коли відкрила частинку каон. Однак вона залишила академічну діяльність до здобуття докторського ступеня, одружившись із колегою-фізиком Пітером Фаулером у 1949 році.
Сер Пол Нерс, ректор Брістольського університету, сказав, що британка проклала шлях до найважливіших відкриттів, які продовжують визначати роботу сучасних фізиків і наше розуміння Всесвіту. Фаулер було 22 роки, коли вона відкрила частинку, що розпадається на три півонії. Пізніше цю частинку назвали каоном.
"Я одразу зрозуміла, що це щось нове і буде дуже важливим. Ми спостерігали те, чого раніше не бачили, — ось що таке дослідження у фізиці частинок. Це було дуже захоплююче", — каже вона.
Фаулер стала почесним доктором наук на приватній церемонії вручення дипломів недалеко від її будинку в Кембриджі.
"Я дуже рада за свою маму. У дитинстві я хотіла стати фізиком, бо це здавалося таким захопливим. Оскільки обоє батьків були фізиками, ця дисципліна і дослідження були звичайною темою для розмов за кухонним столом. Моя мати підтримувала тісні зв'язки з фізичним факультетом Брістоля та університетом, тому що мій батько став викладачем, як і багато їхніх друзів-студентів", — сказала дочка Мері Фаулер.