Літня спека перетворює автомобілі на справжні пастки для тепла.
Однак, як сильно насправді впливає колір автомобіля на температуру в салоні? Відповідь на це питання дали експерти Швейцарського туристичного клубу (TCS) у співпраці з Федеральним інститутом випробувань та досліджень матеріалів (Empa) у Дюбендорфі. Використовуючи ультрафіолетові прожектори, вони змоделювали типовий європейський літній день і дослідили, як різні кольори лакофарбового покриття та захисні екрани впливають на температурний режим всередині автомобіля.
Вплив кольору автомобіля на нагрівання Результати дослідження підтвердили, що колір автомобіля значно впливає на температуру його поверхні. Чорний автомобіль поглинає набагато більше сонячної енергії порівняно з білим, що призводить до значного підвищення температури поверхні. Наприклад, через 20 хвилин під прямим сонцем температура поверхні білого автомобіля піднялася з 25°C до 55°C, тоді як у чорного – до 70°C. Через годину ці показники сягнули понад 60°C у білого автомобіля і близько 80°C у чорного. Такі температури достатні для того, щоб викликати опіки при контакті з кузовом.
Однак, цікавим є те, що колір кузова мало впливає на температуру всередині салону. Незалежно від кольору, в обох автомобілях температура на панелі приладів через годину перебування під сонцем сягала майже 80°C, а на рівні голови – близько 45°C. Ці умови є небезпечними як для людей, так і для тварин.
Способи охолодження салону Експеримент також показав, що злегка відкриті вікна незначно впливають на температуру всередині автомобіля, що є популярною практикою серед водіїв у Швейцарії. Однак, використання сонцезахисної плівки на лобовому склі показало значні результати у зниженні температури: на рівні голови вона знижувалась до 32°C.
Незалежно від використовуваних засобів, TCS рекомендує перед поїздкою провітрити автомобіль, щоб знизити накопичене тепло. При використанні кондиціонера слід налаштовувати його так, щоб різниця температур між салоном і зовнішнім середовищем не перевищувала 6°C. Більші температурні перепади можуть негативно впливати на організм, викликаючи, наприклад, застуду.