Наразі Євросоюз виділяє менше 0,1% свого багатства на військову підтримку України. Тому існує нагальна необхідність радикальної зміні позиції. Ми не зупинимо тоталітарну диктатуру за допомогою уникнення конфронтації. Найбільш ефективним способом покласти край російській агресії є інтеграція України в НАТО з 2025 року на наступному саміті в Гаазі, пише історик Антуан Аржаковський для Le Monde.
Досі деякі країни, такі як США та Німеччина, виступали проти, мотивуючи це тим, що необхідно уникнути «ескалації», і що «НАТО не може інтегрувати країну, межі якої є спірними». Ці два аргументи були спростовані провідними експертами НАТО – від нинішнього президента Чехії Петра Павела до колишнього генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена і колишнього посла США в НАТО Курта Волкера.
️На їхню думку, ескалація з російської сторони вже досягла свого піку. Коли країна протягом 36 місяців щодня бомбить цивільне населення, включно із дитячими лікарнями, важко уявити, як Захід підвищить ставки, захищаючи країну, що зазнала нападу. І навпаки, рішення про вступ України до НАТО покладе край «сірим зонам», які такі привабливі для диктаторів.
Що стосується російських погроз запустити тактичну ядерну бомбу по Україні, то це може призвести тільки до кінця путінського режиму. І китайці, і американці ясно дали зрозуміти росіянам, що будь-який подібний перехід «червоної лінії» призведе до негайних дій у відповідь з їхнього боку. До того ж такий жест не вплине на фронт.
Крім того, юридичний аргумент не витримує критики: Федеративна Республіка Німеччина (ФРН) вступила до НАТО в 1955 році, в розпал Холодної війни, коли Східна Німеччина була окупована Радянським Союзом. Ця політика сприяла демократизації ФРН і, зрештою, возз’єднанню Німеччини у 1990 році та її повноправному членству в НАТО.
️Рішення про інтеграцію продемонструвало б рішучість вільного світу перемогти у конфлікті та попередило б росію, що вона не зможе перешкодити інтеграції України до системи безпеки Атлантичного альянсу. Це також покладе край почуттю безкарності, яким користується путінський режим.