Західна Україна добре відома не тільки краєвидами, що перехоплюють подих, смачною кавою та крафтовим пивом, а й чудовими м’ясними виробами. Їх виготовленням вже кілька сторіч поспіль займаються як маленькі ковбасні цехи, так і потужні підприємства. Осередком феєрії м’ясного смаку є місто Дрогобич, в якому з давніх часів видобувають сіль, за допомогою якої виготовляють справжні м’ясні делікатеси. Тому й не дивно, що в середині XX сторіччя один з майстрів ковбасного виробництва саме тут вперше створив м’ясний шедевр, який отримав назву «Дрогобицька ковбаса».
Якою має бути справжня «Дрогобицька»?
Унікальну рецептуру приготування дрогобицької виробники ретельно приховують, але дещо все ж таки відомо.
- Інгредієнти – перший і головний аспект виготовлення якісного продукту. До складу ковбаси має входити свинина жилована нежирна та спеції. Візитівкою виробу є кмин, який додає смаку м’яса особливу пікантність. Окрім кмину, копчена ковбаса містить перець чорний та духмяний, а також часник. Ну й, звісно ж, сіль, яку зараз зовсім необов’язково привозити з самого Дрогобича.
- Обробка сировини – як не дивно, попри розвиток технологій, метод підготовки сировини до виробництва ковбаси марки «Дрогобицька» майже не змінився. Ретельно відібране м’ясо не перекручують на фарш, як це притаманне ковбасному виробництву, а ріжуть на шматочки. Потім їх кілька днів просалюють, завдяки чому з м’яса видаляється зайва волога. Після цього сировину можна вважати готовою для виробництва м’ясного смаколика.
Цікаво, що в минулому сторіччі ковбаса дрогобицька виготовлялася з м’яса свиней, яких вирощували на Тернопільщині. Можливо, саме тому виробники цього краю пропонують чи не найкращі ковбаси.
Як обрати якісну ковбасу?
Ковбасу з такою назвою зараз можна зустріти в асортименті більшості виробників ковбасної продукції, але право носити її має далеко не кожен з представлених продуктів. Річ у тому, що, як було зазначено вище, ковбаса «Дрогобицька» повинна мати у своєму складі виключно натуральні інгредієнти. На жаль, у гонитві за увагою покупця, деякі виробники нехтують цим правилом. Звісно, це негативним чином відбивається на смакових якостях ковбасного виробу.
Отже, як знайти справжній продукт? Визначити його на погляд досить важко, а це означає, що над пошуком дійсно якісного продукту треба добряче попрацювати.
- На зрізі ковбаси повинні бути добре помітні шматочки м’яса. При цьому консистенція не має виглядати пухкою.
- Колір ковбаси – приємно рожевий. Його забезпечує технологія виробництва, відповідно до якої, ковбасу прокопчують, потів відварюють і знову прокопчують.
- Останнє, що треба оцінити – запах. Ковбаса «Дрогобицька» буквально зводить з розуму пряною сумішшю запахів часнику та перцю, яку підкреслює пікантна нотка кмину.
Ось такою і повинна бути справжня дрогобицька ковбаса, ціна якої за таких обставин просто не може буди низькою.