Паркування автомобіля – це важка задача, адже потрібно використовувати не лише всі вміння керування, а й знати, в яких місцях це можна робити.
В Україні всі правила паркування прописані в ПДР, тому Главред вирішив нагадати водіям про деякі з них.
Де не можна паркувати автомобіль
Як відомо, паркування в недозволених місцях може загрожувати не лише штрафами, а й небезпекою для учасників дорожнього руху.
Згідно з ПДР, паркувати автомобіль не можна у таких локаціях:
- Залізничні переїзди та трамвайні колії. Тут заборонено як паркування, так і зупинку. Це важливі шляхи сполучення, і затримка руху може призвести до аварійних ситуацій.
- Мости, тунелі, шляхопроводи та під ними. У цих місцях важливо зберігати проїзну здатність та не створювати додаткові ризики через обмежену видимість або обмежений простір.
- Перехрестя та зона 10 метрів навколо них. Паркування біля перехресть обмежує видимість водіям і створює додаткові ризики ДТП.
- Пішохідні переходи. Залишати машину на переходах і в радіусі 10 метрів від них категорично заборонено, аби не заважати пішоходам і не знижувати оглядовість для інших водіїв.
- Зупинки громадського транспорту. Паркуватися на відстані ближче 30 метрів до зупинок заборонено, щоб забезпечити безпечну зону для пасажирів.
- На проїзній частині перед виїздами з дворів та об’єктів. Блокування виїзду може створити перешкоду для екстрених служб або інших водіїв.
- На тротуарах та газонах. Паркування на тротуарах дозволено лише за умови, що залишається мінімум 2 метри для пішоходів, і якщо відсутня відповідна заборона.
- Місця для людей з інвалідністю. Без відповідних документів паркування на таких місцях карається штрафом.
Яка різниця між зупинкою та стоянкою
Згідно з ПДР, зупинка може тривати до 5 хвилин. Її можна виправдати короткими діями, як-от висадка пасажирів.
Якщо автомобіль стоїть довше 5 хвилин, це вважається стоянкою. За порушення правил зупинки або стоянки можна отримати штраф.
Який знак забороняє зупинку
Знак 3.34 забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів.
Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.
Який знак забороняє стоянку
Знак 3.35 забороняє стоянку всіх транспортних засобів, крім водіїв з інвалідністю, що керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком "Водій з інвалідністю", та на таксі з увімкненим таксометром.
Зона дії знака — така ж, як і у знака 3.34.