Зима в умовах війни в Україні вимагає особливої підготовки, оскільки можливі перебої з електропостачанням, обігрівом та постачанням продуктів. Важливо заздалегідь підготуватися до непередбачуваних ситуацій, щоб забезпечити себе і своїх близьких.
Зима 2024 року в умовах війни може стати викликом, але завчасна підготовка допоможе вам пережити навіть найскладніші моменти. NV підготував список необхідних речей, які можуть знадобитися вже цієї зими.
1. Одяг і взуття
Головне для збереження теплообміну в організмі - теплий одяг. Варто знати, що взимку краще гріє багатошаровий одяг, тому крім зимових курток потрібно запастись і теплими светрами, кофтами, і футболками. Також підготуйте тепле взуття та устілки (можна взяти устілки з підігрівом). Зверніть увагу і на спідню білизну — колготи, шкарпетки, лосини, кальсони — все це зігріє у разі відключення опалення. Тримайте під рукою простий одяг, який можна одягти вдома: теплі спортивні костюми, флісовий одяг, вовняний або хутряний жилет, теплі шкарпетки, теплі домашні капці, зручний теплий халат.
2. Освітлення та утеплення будинку
Підготуйте наперед будинок на зиму. Замініть старі вікна та двері, запасіться теплими пледами та ковдрами, якими можна не тільки вкриватися, а й завішувати вікна для зменшення втрат тепла або постелити на підлогу замість килима. Також не завадить спальний мішок, у якому можна спати, якщо відсутнє опалення. Запасіться свічками, сірниками, запальничками, ліхтариками та батарейками до нього.
3. Чим замінити опалення
Для тих, хто проживає в приватному будинку, краще запастися всіма варіантами для обігріву приміщення: генератор, твердопаливний котел, дрова, солярка, вугілля і таке інше. Жителям багатоквартирного будинку краще запастися електрообігрівачем або будь-яким іншим обігрівачем для дому. Про їх різновиди, плюси та мінуси кожного, ми писали тут. У разі відключення електроенергії, дотримуйтесь перших двох пунктів, які перераховані вище: теплий одяг, грілка, ковдри, пледи, термос.
4. Медикаменти
Першочергово запасіться тими ліками, якими ви часто користуєтесь. Також зробіть запаси препаратів від хронічних захворювань та традиційних ліків (жарознижувальне, противірусне, активоване вугілля, знеболювальне, пластир тощо). Приготуйте бинти, марлі, спиртові серветки. Запас медикаментів має бути як мінімум на 2−3 тижні.
5. Продукти
Запасіться на зиму замороженими, сушеними та консервованими заготовками, крупами, макаронами, сіллю, чаєм, цукром — це головний раціон на тривалий час. Також закупіть їжу, готову до вживання: хлібці, сухарі, печиво в пачках, сало, гірчиця (або будь-який улюблений соус), мед, цукерки, цукати, горіхи та насіння, каші та супи швидкого приготування, сухофрукти та енергетичні батончики. Якщо у вас є домашні тварини, то закупіть і їм їжу на 2−3 тижні.
6. Косметика та побутова хімія
У разі закритих магазинів заздалегідь закупіть миючі засоби, пральний порошок, мило, шампунь, туалетний папір та іншу хімію, якою ви користуєтеся, із запасом на 1−2 місяці. Також придбайте крем для обличчя та рук, гігієнічну помаду, набір для гоління та іншу косметику, якою ви користуєтеся щодня.