Російська армія тільки на Покровському напрямку втрачає близько 300 убитими й пораненими на день.
Про це сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ ім. Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.
“Ми всі бачимо, що який період часу вони рухаються в бік Покровська. Вони, якби в них була можливість штурмувати його в лоб, робили б це. Втрати дуже великі, в середньому цифра коливається саме на Покровському напрямку — близько 300 ліквідованих окупантів, убитих та поранених. Зрозуміло, вони давно хотіли б зайти в Мирноград, щоб розвивати наступ саме з лівого боку, обходити той самий Покровськ, брати в клішні, але це їм не вдається. І все робиться для того, щоб цього не було. Більше зусиль, звичайно, у них зараз на південному напрямку, південний захід Покровська, куди вони максимально кидають резерви, знімаючи з інших ділянок фронту”, — сказав він.
Цехоцький наголосив, що робота українських підрозділів, включно з піхотою і пілотами БпЛА, не дає змоги противнику прорвати оборону.
“Дуже шкода, що російські окупанти десь мають успіхи. Але це, повторюся, дається дуже великою ціною — 300 окупантів у середньому плюс-мінус щодоби. Вони знищуються практично вже на цих усіх напрямках, у цих усіх посадках, де вони накопичуються, — там гори трупів, вони їх не забирають. Ми знаємо, вони навіть не забирають поранених із різних причин”, — сказав офіцер.
Він додав, що на Покровському напрямку росіяни менше використовують бронетехніку, а роблять наголос на легковий транспорт.
“Ось саме легкові автомобілі типу “Нива”, “Жигулі”, багі, в рідкісних випадках йде вогнева підтримка ззаду — БМП або танк. Це завжди пріоритетна ціль для нас, тому вони знають, що такий транспорт жити не буде. Накопичуються, ховаються, кому пощастить, вони намагаються десь забігти, в якийсь підвал, там сховатися, але ті засоби, які ми маємо, нам сьогодні дають змогу стежити за всім, що відбувається, за всіма їхніми пересуваннями. І завдання далі вже фахівців, їх, скажімо, викурювати з цих укріплень або тимчасових притулків, так це назвемо”, — сказав Цехоцький.