Часник є чутливою культурою, а тому неправильно підібрані сусіди можуть стати причиною різкого зниження врожайності. Які рослини краще пересадити?
Якщо у вас на грядці поруч із часником росте петрушка, то її потрібно негайно викопати. Річ у тім, що часник, посаджений разом із зеленню, даватиме у половину менше врожаю, а ще 30% від усіх плодів почнуть гинути просто в ґрунті через появу грибка. Коріння петрушки, за словами експертів, виділяє сполуки, які пригнічують ріст рослин по сусідству. Часник стає слабким і піддається різним хворобам.
Вже через місяць після появи перших сходів часнику біля петрушки ви можете помітити жовтизну на рослинах. Звісно, причина може полягати у погодних умовах, неправильному догляді, але наявність петрушки поруч перекреслює все. Садівники радять замінити петрушку на кінзу.
Ефірні олії кінзи допоможуть відлякати цибулеву муху від грядки з часником. Крім того, така зелень не конкурує з культурою за поживні речовини у ґрунті. Висаджуйте поруч часник і кінзу, аби обидві рослини радували вас якісним і щедрим врожаєм.
Науковці в ході експерименту з’ясували, що петрушка має властивість витягати з ґрунту азот, який так потрібен часникові для формування великих цибулин. Якщо ці рослини є сусідами, то ділянка виснажується всього за 3 тижні. Рішення у такому випадку буде просте – просто посіяти між ними гірчицю. Вона не тільки поповнить запаси азоту в ґрунті, але й не дасть розростись бур’янам.
Гірчиця є найкращим посередником для часнику. До слова, ще одним “ворогом” для цибулевої культури є полуниця. Її коренева система здатна виділяти кислоти, що значно сповільнюють розвиток зубчиків. Якщо ви садите часник із полуницею поруч для економії місця, то краще відмовитись від такої практики.