Кожен дачник прагне отримати щедрий врожай кропу, який буде смакувати у різних стравах, а його аромат буде на весь будинок. Щоб ця зелень потішила вас гарним результатом, перш за все, потрібно обрати правильне місце для його посадки.
Якщо його висіяти його у сприятливому місці, то навіть без ретельного догляду зелень добре вродить. Отже, розглянемо 5 місць, де кріп не буде рости і не дасть бажаного результату городникам.
Однією з основних причин бідного врожаю є неправильне сусідство на грядці. Кріп належить до родини парасолькових, як і морква, селера, петрушка, тому їх спільне вирощування призводить до спільних хвороб і шкідників. Тоді як сприятливі сусіди, капуста, картопля, цибуля, позитивно впливають на ріст культури.
Важливу роль відіграє освітлення. У недостатньо освітлених місцях він виростає слабким, тонким і майже без аромату, тож варто забезпечити зелені сонячну ділянку.
Кріп не добре себе почуває у піщаному ґрунті, у таких умовах він теж виростає слабким. Тому дачники радять більш родючу та пухку землю.
Тепер перейдемо до кислотності ґрунту. Найсприятливішим рівнем рН є той, який не нижче 6,3. Якщо ґрунт кислий, потрібно зробити вапнування, найкраще для цього підійде доломітове борошно. Але є один нюанс, адже таку процедуру не можна проводити перед посівом – краще за місяць до цього.
Часто кріп висівають у міжряддях інших культур (часник, цибуля, полуниця), але це не є гарною ідеєю, адже таке ущільнення лише шкодить рослині. Кріп не любить конкурувати за світло, вологу, поживні речовини, тому необхідно дотримуватись відстані між посадками, щоб кріп мав достатньо місця для правильного росту.