На що звернути увагу
Отже, перед вами повністю справний пристрій, а продавець стверджує, що не кидав його в ванну, не купався з ним в шортах і взагалі, здував з iPhone пилинки.
1. Уважно огляньте корпус пристрою. В першу чергу, загляньте в порт Lightning (30-піновий) і, посвітивши ліхтариком, придивіться до контактів, чи немає на них помітного окислення сірувато-білого кольору? Це перший сигнал про можливий контакт з водою.
Попросіть підключити iPhone до зарядного пристрою і зверніть увагу на те, чи відразу він починає заряджатися. Якщо контакт проходить не відразу, а необхідно поворушити кабель - це може бути вірним сигналом про попадання вологи в порт iPhone.
2. Увімкніть будь-яку композицію з програми Музика і прислухайтеся до характеру відтворення звуку динаміком. Почніть слухати з мінімального рівня гучності і доводьте до максимуму. Наявність сторонніх хрипів і сипів - гарант того, що iPhone плавав.
З розмовним динаміком розібратися теж нескладно. Якщо на максимальній гучності ви, як і раніше, погано чуєте абонента на іншому кінці дроту - є привід ще раз вислухати продавця, який стверджує, що iPhone не плавав.
3. Апаратні клавіші можуть теж свідчити про контакт з рідиною, і якщо вода не віддрукується на клавішах смартфону, то кетчуп, кола, вино та інші напої обов'язково залишаться в зазорах апаратних клавіш, аудіо-порту або решітки динаміка. Відчуйте хід клавіш. Вони повинні бути в міру пружними, але, в той же час, не вимагати надмірних зусиль для натискання.
4. Один з найнадійніших і перевірених способів переконатися в тому, що ваш iPhone не рушив «за буйки» - перевірити так звані «червоні мітки». Їх встановлює сама Apple і за ними офіційний сервісний центр робить висновок - чи приймати пристрій на ремонт.
Будь-яка зміна кольору свідчить про те, що iPhone мав контакт з водою. Де шукати такі мітки читайте на офіційному сайті Apple.
Чим загрожує купівля «утопленника»
Навіть смартфон в ідеальному стані може пропрацювати без проблем тільки певний час: тиждень, місяць, два ...
А потім почне ламатися все і вся: він перестане ловити мережу, зламається камера, пропаде звук в розмовному динаміці, перестане працювати сенсор Touch ID. Варіантів всіляких поломок десятки. Окислення контактів - це вірна повільна і болісна смерть будь-якого електронного пристрою.
І найприкріше, що iPhone, який мав контакт з водою, не підлягає гарантійному ремонту, а будь-яку заміну комплектуючих ви будете робити за свій рахунок.
Ретельний огляд і увагу до деталей заощадять вам час, нерви і гроші. Пам'ятайте, рідина і електроніка - речі несумісні.