Високий кров’яний тиск або гіпертонія – це глобальна проблема охорони здоров’я, але за даними фахівців, більше половини людей, які від нього страждають, навіть не підозрюють про свій стан.
Це пов’язано з тим, що підвищений артеріальний тиск може роками не викликати жодних симптомів. Таким чином, багато хто дізнається про проблему тільки тоді, коли вона викликає серйозні ускладнення, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.
Якщо не контролювати підвищений кров’яний тиск, зростає ризик серйозних проблем зі здоров’ям, в тому числі серцево-судинних подій, як інфаркт та інсульт. Підвищений артеріальний тиск – це стан, при якому кров надто сильно тисне на стінки артерій. Його вимірюють у мм.рт.ст. і реєструють двома цифрами – систолічним та діастолічним тиском.
Фахівці стверджують, що при показниках кров’яного тиску 180/120 або вище потрібно негайно звернутись до лікаря. Також потрібно звернути увагу на такі симптоми:
- Сильний біль у грудях
- Задишка
- Сильний головний біль
- Тривожність
- Погіршення зору
- Судоми
- Труднощі із мовленням
Якщо у вас діагностовано високий кров’яний тиск або у вас є фактори ризику гіпертонії, важливо відстежувати артеріальний тиск та приймати призначені лікарем препарати.
Гіпертонія вважається провідним фактором ризику серцево-судинних захворювань та ранньої смерті. Але існує безліч стратегій, які можуть допомогти контролювати тиск або управляти цим станом. Ваш лікар може порекомендувати вам змінити спосіб життя для контролю високого кров’яного тиску, наприклад:
- Перейти на здоровий раціон з низьким вмістом солі
- Почати виконувати фізичні вправи
- Схуднути (при надмірній вазі чи ожирінні)
- Скоротити споживання алкоголю
- Кинути палити
Однак, якщо модифікації способу життя недостатньо, медики можуть порекомендувати ліки для зниження артеріального тиску.