Конструктори – одна з найбільш захопливих і корисних дитячих іграшок. Граючись з ним, дитина отримує уявлення про фігури і форми, розвиває уяву, логічне мислення, дрібну моторику, творчий потенціал, посидючість, а також може спостерігати кінцевий результат своїх старань. Конструктори цікаві дітям різного віку. Проте вибрати слушний варіант з урахуванням великої пропозиції на ринку – завдання досить непросте.
Конструктори для найменших
Основний критерій – вік. Саме на нього слід орієнтуватися, купуючи будь-яку іграшку. Для крихіток підійдуть м'які конструктори, що складаються з великих деталей без гострих кутів. Матеріалом для них служить текстиль, в якості наповнювача використовуються синтепон, поролон. Усередині іграшки може бути захований дзвіночок. З таких фігур можна не тільки будувати прості споруди, а й із задоволенням їх руйнувати, не боячись поранитися, і навіть пробувати деталі на зуб. Такі іграшки сприяють розвитку тактильних відчуттів, уяви і фантазії карапуза.
Для малюків до 3 років, які навчаються розпізнавати колір, розміри і форми, слід придбати кубики. Це один з найпопулярніших конструкторів, він напевно був у кожного в дитинстві. Кубики можуть бути виконані з картону, дерева, пластмаси, прикрашені картинками із зображенням тварин, фруктів-овочів, казкових героїв. З їх допомогою можна не тільки будувати будинки і вежі, а й збирати яскраві картинки.
Найпопулярніший набір кубиків – з надрукованим алфавітом. Він підійде і для дітей старше 3 років. Його можна використовувати як для вивчення букв, так і для написання слів.
Дуже добре, якщо у дитини буде кілька наборів кубиків. Ціна дитячого конструктора такого виду невелика. Тому їх можна купувати через певний час, ускладнюючи зображення і збільшуючи кількість деталей.
Дітям від 3 років буде цікаво грати блоковими конструкторами, виробленими з дерева або пластмаси. Їх основна відмінність – велика кількість деталей, що відрізняються за формою і розміром. Дитина зможе будувати будинки, вежі, цілі міста, транспортну техніку, різних персонажів.
Особливий інтерес для дітей представляють тематичні набори Lego, які можна не тільки збирати, але і грати з ними в захопливі ігри.
Що придбати для старших дітей
Для дітей віком від 5 років і більше виробники пропонують складніші і цікавіші конструктори, наприклад, магнітні. Вони складаються з безлічі деталей, які навіть не мають пазлів і виїмок. На перший погляд здається, що ними просто неможливо грати. Але варто наблизити детальки, і вони починають чарівним чином притягуватися одна до одної. Така іграшка викликає масу захоплення не тільки у хлопчиків і дівчаток, а й у батьків.
Для розвитку просторового мислення і логіки можна придбати конструктор-модель, що складається з дерев'яних деталей. За допомогою клею дитина повинна зібрати з них будівлю, птицю, тварину, якусь фігуру. Конструктор зазвичай йде з кресленнями, тому на перших порах знадобиться допомога дорослого.
Для дітей же, які вже мають певні навички, можна купити металевий конструктор. Це по-справжньому класичні комплекти для дитячої творчості, користь, практичність і довговічність яких підтверджені часом. З них можна збирати:
-
легкові автомобілі та вантажівки;
-
літаки та вертольоти;
-
човни та кораблі;
-
птахів та тварин;
-
будівельну техніку;
-
поїзда, роботів, будівлі тощо.
Набори складаються з безлічі дрібних деталей, і на те, щоб зібрати їх, йдуть тижні, якщо не місяці. У процесі складання дитина буде знайомитися з особливостями різних видів техніки, стане краще розуміти, як вони влаштовані, завдяки чому можуть рухатися. І разом з тим зможе розвивати дрібну моторику рук, координацію рухів, логіку і ази технічного мислення. А після закінчення складання готовою іграшкою можна бавитися або ж просто поставити на полицю, як одне зі своїх значущих досягнень.
І ще одна порада
Вікові обмеження, зазначені на упаковці виробу, не варто сприймати буквально, адже кожна дитина розвивається по-своєму. При покупці конструктора слід врахувати можливості дитини, її інтереси і навіть характер. Тільки в цьому випадку можна придбати по-справжньому корисну іграшку, з якою вона буде із задоволенням грати.
Джерело: besmart.ua