Нещодавно вчені прийшли до висновку, що кориця може використовуватися в якості додаткової терапії при лікуванні діабету 2-го типу і переддіабетного стану. Як показало дослідження, у людей, які протягом двох 14-денних медичних інтервенцій брали по 3 г кориці в день, підвищувалася чутливість до інсуліну.
В кориці є хімічна сполука — полімер метілгідроксіхалкон. Цей компонент має таку ж біологічну активність, як інсулін і збільшує поглинання клітинами цукру в крові.
Особливий ризик діабету викликають коливання рівня цукру в крові , особливо після їжі. Через це підвищується запалення і відбувається окислювальний стрес.
На цьому тлі прийом кориці разом з їжею, багатою вуглеводами, допомагає контролювати глікемічний рівень. Дослідження показали, що ця спеція впливає на блокування травних ферментів, які розщеплюють вуглеводи в тонкому кишечнику, за рахунок чого знижується рівень цукру.
У більшості досліджень використовувалося від 1 до 6 г порошку кориці в день. Але через високий вміст в ній кумарину рекомендується дотримуватися нижнього діапазону не більше 1-2 грами.
Якщо приймаєте ліки від діабету, то корицю треба ще обережніше. Спеція може взаємодіяти з іншими ліками або викликати різке падіння рівня цукру в крові або гіпоглікемію. У цих випадках краще всього порадитися з лікарем.