Йдеться про пшеницю. Згідно Національній базі даних за поживними речовинами Міністерства сільського господарства США, проросла пшениця багата кальцієм, магнієм, калієм, марганцем, а також вітамінами В і Е.
Для чого і коли може бути корисна проста каша з цих злаків?
Для кишечника
Пшеничні висівки надають пробіотичну дію на мікробіоту кишечника людини завдяки високому вмісту клітковини. Це може допомогти підгодувати «хороші» бактерії в шлунково-кишковому тракті, що покращує травлення і може збільшити поглинання поживних речовин в організмі.
Від токсинів
Проросла пшениця є відмінними джерелами антиоксидантів і клітковини, які можуть допомогти детоксикації печінки. Підтримання здоров’я цього органу дозволяє налагодити регулярне виведення токсинів з організму. Крім того, клітковина, що міститься в продуктах з цільної пшениці, стимулює травний процес в організмі і покращує загальний обмін речовин.
Для зниження запалення
Зміст бетаїну в пшениці запобігає хронічне запалення — одну з ключових причин ревматичних болів і ряду захворювань. Його протизапальна властивість, крім іншого, знижує і ризик інших проблем — таких як остеопороз, серцеві захворювання, когнітивні порушення і діабет 2 типу, показує дослідження. А це, в свою чергу, те, що, як мінімум, необхідно для довголіття.