Однією з найбільш розповсюджених проблем невеликих квартир є маленькі розміри ванної кімнати. Тому під час ремонту їх власникам доводиться вирішувати непросту задачу: грамотне планування. Адже для кожного з нас важливо, щоб кімната була функціональною, і в той же час в ній залишилось достатньо місця для пересування.
Про те, яким чином вирішують проблему ремонту невеликої ванної кімнати сучасні дизайнери, — читайте далі.
1. Особливості планування
Якщо розміри кімнати занадто малі, а ремонт планується розпочати з нуля, можна подумати про збільшення площі за рахунок перепланування. При цьому варто визначитись, які стіни несучі, а які ні. Якщо самостійно це зробити важко, — треба звернутись за допомогою до фахівців. Вони підкажуть, як об’єднати ванну з туалетом або збільшити її за рахунок площі коридору.
Така робота складна, довготривала і недешева. Тому, якщо у вас обмаль часу, обмежений бюджет або збираєтесь робити ремонт власними силами, краще скористатись більш доступними способами. Правильне розташування сантехніки та використання візуальних прийомів дозволять змінити видимі межі кімнати з мінімальними витратами.
2. Палітра кольорів
Якщо основним завданням є візуальне збільшення розміру ванної кімнати, перш за все потрібно вибрати правильний колір. Бажано, щоб стеля, керамічна плитка на стінах та підлозі були виконані в світлих тонах.
Цікавим для невеликої площі є поєднання білого кольору з зеленим, жовтим, червоним. Яскраві відтінки не лише зроблять інтер’єр більш соковитим, але й дозволять використовувати аксесуари в тон з внутрішнім оздобленням. Таким чином, у приміщенні будуть знаходитись всі необхідні предмети, але вони не виступатимуть на передній план на загальному тлі.
Щодо малюнків на стінах та інших поверхнях — вони не повинні бути великими. Адже такі фігури здатні додатково зменшити простір.
3. Найкращий варіант освітлення
Дехто вважає, що ідеальним вибором для маленької ванної є невелика лампочка, бо вона не займає багато місця. Насправді ж тьмяне освітлення — один з найгірших варіантів у такому випадку. Тут необхідне яскраве штучне світло, яке можуть давати кілька лампочок, розташованих по периметру стелі.
4. Вибираємо меблі
Вони не повинні бути темними та великими, захаращувати увесь вільний простір у кімнаті. Замість шаф з дверцятами краще встановити полички, стелажі, гачки та вішалки. Вони не будуть пригнічувати простір своїми габаритами, а створять ілюзію прозорості, легкості. Але якщо ви наполягаєте саме на шафах, їх колір повинен бути світлим, максимально схожим зі стінами.
5. Розвішуємо дзеркала
В сукупності з правильним освітленням, вони можуть значно візуально збільшити приміщення. Але не варто чіпляти дзеркала по всьому периметру стін. Вони здатні впливати на простір лише на рівні очей.
Розташовані в кутах, дзеркала виглядають досить оригінально і здатні створювати гру кольорів. А ті, що знаходяться над раковиною, для зручного використання варто доповнити освітленням.