Житель Англії поскаржився на те, що на нього і його сад із літака «у вкрай неприємний спосіб скинули» відходи людської життєдіяльності, заявила очільниця ради району Клюер-Іст унітарної одиниці Віндзор і Мейденгед Карен Дейвіс.
Про це повідомляє BBC з посиланням на обговорення на авіаційному форумі Віндзору і Мейденгеду, яке відбулося 14 жовтня.
За словами Дейвіс, інцидент стався ще в середині липня 2021 року. «Чоловік перебував тоді в саду, тож це був украй жахливий досвід», — сказала вона.
Чоловіка зв’язали з Управлінням цивільної авіації Великої Британії, але зміст їхнього діалогу не оголошувався. Дейвіс лише сказала, що сума збитків була незначною, тому чоловік не подавався на страхову виплату.
У розмові з BBC Дейвіс відмовилася називати авіакомпанію, відповідальну за забруднення чоловіка та його саду, але зазначила, що вона базується далеко від Великої Британії. Компанія спершу заперечувала причетність до інциденту, але потім забрала слова назад.
Років зо тридцять-сорок тому ситуації, подібні до таких, цілком могли статися. Але у 1974 році винахідник Джеймс Кемпер запатентував вакуумний туалет, який із 1980-х почали встановлювати на пасажирські літаки.
Його особливість у тому, що відходи людської життєдіяльності всмоктуються в спеціальний резервуар. Випорожнити його можна лише під час перебування літака на землі, бо відповідний клапан розташований зовні літака.
Але інколи через технічні несправності резервуар протікає. Це явище отримало назву «блакитного льоду» — через блакитний колір дезінфікуючої рідини туалету і те, що на землю рідини потрапляють як лід (бо падають з великої висоти).
У США з 1979 року зафіксували близько 30 випадків «блакитного льоду». Рідко вони призводять до серйозних руйнувань, але у 2006 році проламали дах будинку в Каліфорнії. Є свідчення, що подібні несправності можуть також пошкодити літак.