Використання головним редактором сайту "Цензор.НЕТ" Юрієм Бутусовим великокаліберної артилерії ускладнять переговори Української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі, заявив речник делегації у ТКГ Олексій Арестович.
"Ми отримали вже повний набір ускладнень. У Росії та окупованих нею ОРДЛО з'явився привід говорити про те, що Україна першою порушує Мінські угоди", - розповів Арестович у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
За словами речника ТКГ, дії Бутусова також завдають шкоди військово-дипломатичним контактам України із західними партнерами.
"Військово-політичне керівництво країни змушене пояснювати західним партнерам, чому в ситуації, коли біля кордонів України перебуває майже стотисячне зосередження російських військ, триває найскладніша дипломатична боротьба, якийсь журналіст Бутусов дозволяє собі створювати інформаційний привід, який однозначно трактується так: Україна не контролює власні збройні сили", - сказав він.
Крім того, як додав Арестович, дії Бутусова, де б він насправді не перебував, стріляючи з артилерії, чи то зона проведення ООС чи тренувальний полігон, не укладаються в норми журналістської етики, а також створюють проблеми для української армії.
"Бутусов підставляє професію, журналістів, країну, армію. У ДБР вчора дуже чітко сказали: справа не стільки в Бутусові, скільки у вищому командному складі, який допустив це. Наразі розпочнуться проблеми у військових", - сказав речник ТКГ.
Як повідомлялося, 28 листопада 2021 року головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов виклав відео, де він здійснює постріли з "Гаубиці Д-20" калібром 152 мм, супроводжуючи постріл словами: "по окупантам вогонь". Пізніше Бутусов дописав, що відео зняли давно під час тренувань підрозділів територіальної оборони одного з регіонів України.
У Державному бюро розслідувань (ДБР) повідомили, що оприлюднення таких матеріалів завдає шкоди інформаційній безпеці Української держави, саме відео та законність дій буде вивчено у порядку статті 414 КК України (порушення правил поводження зі зброєю, а також з речовинами та предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих) та ст. 437 КК (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни).
У ДБР також повідомили про майбутні перевірки можливих посадових порушень тими особами, які допустили цивільного до відповідного озброєння.