Валютні котирування не становлять особливої важливості для більшості громадян. Багато українців отримують дохід у гривні. І тому її курс відносно долара США чи інших міжнародних валют має не таке суттєве значення. При цьому ця тема все одно залишається на слуху. І одне з головних питань під час її обговорення: яким буде курс долара до кінця 2021 року?
Чому ж валютна тема є такою популярною? Це зумовлено низкою причин:
- Дедалі більше громадян одержують трудові доходи за межами України. Люди вирушають «на заробітки» до європейських країн, йдуть у рейси. З огляду на це планомірно збільшується надходження валютних доходів у країну. І українцям важливо стежити за курсом, аби купувати гривню за найбільш вигідних умов.
- Ситуація на валютно-обмінному ринку виглядає незвично. Багато громадян отримують додатковий дохід, граючи на грошових котируваннях. Ще більше – створюють накопичення у вічнозелених. Для багатьох людей, які мають справу з валютою, поточний курс не відповідає прогнозам. І тому не зовсім зрозуміло, чого очікувати у найближчій перспективі.
Тема курсу валют онлайн особливо палко обговорюється в економічних та фінансових колах. Щодня у мережі можна зустріти масу репортажів, інтерв'ю, постів, де свої думки висловлюють різноманітні експерти та гуру. Однозначно зрозуміло головне: ніхто нічого не гарантує. І все ж таки можна звести докупи безліч прогнозів, щоби більш-менш обґрунтовано описати передбачувані тренди.
Поточна ситуація
Щоб обґрунтувати аналітичні прогнози, звернемо увагу на важливі показники. Вони наочно описують поточну ситуацію на валютному ринку України:
- У держбюджеті на 2021 рік долар США був закладений на рівні вище 28,5 грн./дол.
- У січні курс коливався поблизу позначки «28,2-28,4 грн./дол.».
- Протягом усього року гривня зміцнювала свої позиції щодо вічнозеленого.
- На рубежі жовтня-листопада котирування досягло історичного мінімуму за останні кілька років – 26,1-26,2 грн./дол.
У другій половині листопада курс почав упевнено зростати. До кінця 2021 року залишаються лічені тижні. Зрозуміло, що фактичні котирування можуть суттєво відрізнятись від прогнозних. Проте досягнення позначки «27 грн./дол.» за лічені дні накликає на думку про подальше зростання валютної пари. Тому попит серед громадян на вічнозелені зростає.
Думки аналітиків багато в чому різняться. І все-таки вони більше схожі, ніж різні. Чимало експертів очікують, що до кінця поточного року курс гривні до долара зміцниться на позначці «28+ грн./дол.». Звернемо увагу, що при плануванні держбюджету на 2022 рік вічнозелений закладено на рівні «28,5-29 грн./дол.».
Ви хочете обміняти валюту за вигідним курсом? Тоді скористайтесь послугами Банку Кредит Дніпро! Цей фінінститут здійснює обмінні операції з десятками валют. Придбати або продати грошові знаки можна як у найближчому відділенні, так і онлайн – у власному кабінеті FreeBank.