У дитинстві вчили, що гарний обід має завершитися чаюванням або склянкою компоту. Але останнім часом дедалі частіше звучить думка, що запивати їжу шкідливо. Чи так це? І скільки взагалі треба пити води?
Ми вирішили з'ясувати, коли і в яких кількостях потрібно пити воду, щоб не нашкодити здоров'ю.
Скільки потрібно пити води?
Єдиних норм споживання рідини немає, стверджують вчені. І створити таку норму неможливо, оскільки наша потреба в рідині залежить від багатьох факторів, наприклад, від температури та вологості повітря, нашої активності та фізичного стану. Наприклад, жінкам, що годують, і майбутнім матусям потрібно пити більше води. Тому єдине, що ми можемо орієнтуватися – це почуття спраги. Прислухайтеся до свого організму і він підкаже, коли і скільки потрібно пити води.
Чи можна запивати їжу? Також немає науково обґрунтованих фактів, що не можна пити після їжі. Тому, якщо ви хочете випити по обіді склянку компоту, не відмовляйте собі в цьому. Якщо є потреба у рідині – її треба задовольняти. Пити потрібно тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від їди.
Як зрозуміти, що ви споживаєте мало рідини?
Також показником того, що ви п'єте достатньо рідини, є колір сечі – вона повинна бути солом'яно-жовтого відтінку. Темний колір свідчить про зневоднення.
Вживати достатньо води важливо у будь-якому віці. При цьому люди погано можуть погано розрізняти сигнали організму, тому їм слід час від часу, щоб уникнути зневоднення, пити воду невеликими порціями, навіть якщо вони не відчувають спраги.